Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Гончарук погрожує ліквідувати ДАБІ щоб побороти корупцію у будівництві

Гончарук погрожує ліквідувати ДАБІ щоб побороти корупцію у будівництві

Уряд має на меті збільшити внесок будівництва у ВВП країни до 6% на рік

Гончарук погрожує ліквідувати ДАБІ щоб побороти корупцію у будівництві
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук
Фото: УНІАН
Задля боротьби зі «схематозами» у будівництві та у Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ) прем'єр-міністр Олексій Гончарук  готовий ліквідувати цю установу в її нинішньому вигляді. Про це він написав у своєму Telegram-каналі.
«Схематозів», зокрема в Державній архітектурно-будівельній інспекції, не буде. Це моя принципова позиція. Якщо потрібно буде, то ліквідуємо ДАБІ в тому вигляді, у якому вона є зараз. Україні потрібна сучасна конкурентна будівельна галузь як один із драйверів економіки. 2020-й – рік ініційованої Урядом програми «Великого будівництва». Кожна інвестована в будівництво гривня – це додаткові 6 гривень у суміжні галузі», – написав прем'єр-міністр. 
За його словами, торік внесок у ВВП від будівельної галузі склав 2,5%. Уряд має на меті досягти середньоєвропейського рівня у 6%, що  значно пришвидшить темпи зростання економіки.

Він також повідомив, що протягом найближчих двох-трьох місяців буде запущений в роботу е-сервіс для всіх об’єктів будівництва. Про це на своєму Telegram-каналі написав прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

«У грудні ми запустили Е-кабінет забудовника. Поки що він працює для об’єктів класу наслідків СС1. На черзі – СС2 і СС3. Протягом 2-3 місяців ми остаточно запустимо е-сервіс для всіх об’єктів. Усі дозволи на будівництво вже можна подавати онлайн!», – сказав Гончарук.

За словами прем’єр-міністра на сьогодні «тіньовий ринок» посередницьких послуг при видачі ліцензій на будівництво оцінюють у близько 100 млн грн на рік. «А за даними 2018 року, майже 50% заявок отримали відмови!», – обурився очільник уряду.

Таким чином, за словами прем’єра, більше жоден чиновник не зможе «кошмарити» забудовника хабарями та надуманими відмовами.

Він зазначив, що уряд зробить усе необхідне для стимулювання галузі – дерегуляція, відкритість і наповненість кадастрів, державні програми для збільшення попиту на житло (для ветеранів, ВПО, молоді, дітей-сиріт), доступна іпотека 11-12%, «на яку очікуємо вже цього року».

На думку Гончарука, сучасна архітектурно-будівельна галузь із прозорими процедурами, сучасними підходами до будівництва, а також високим рівнем безпеки та білим ринком праці – абсолютно досяжна мета, над якою уже працює уряд.

Раніше Mind писав, що з словами міністра Альони Бабак, уряд налаштований системно долати корупцію в будівництві. Йдеться про можливий демонтаж незаконного будівництва, а в деяких випадках і про амністію.

Як раніше писав Mind, за словами міністра Бабак, кардові зміни в ДАБІ відбуватимуться і на рівні областей. Процес проведення конкурсу щодо обрання нового керівника Державної будівельно-архітектурної інспекції триває.

Також Mind повідомляв, що 1 жовтня ДАБІ оголосило конкурс на заміщення посади голови інспекції. Посадовий оклад керівника ДАБІ без надбавок – 24 000 грн.

Також повідомлялося, що на засіданні 25 вересня 2019 року уряд провів низку кадрових змін, серед іншого було звільнено голову Державної архітектурно-будівельної інспекції України Сергія Кузьміна.

Нагадаємо: згідно з дослідженням «Українського клубу нерухомості» понад 80% забудовників вважають діяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції джерелом корупції в будівельній сфері. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті