Президент доручив Гончаруку розібратися із зарплатами топ-чиновників та з «Нафтогазом»

Президент доручив Гончаруку розібратися із зарплатами топ-чиновників та з «Нафтогазом»

Також прем'єр повинен розділити об'єднані міністерства та налагодити співпрацю з урядом

Президент доручив Гончаруку розібратися із зарплатами топ-чиновників та з «Нафтогазом»
Президент Володимир Зеленський та прем`єр-міністр Олексій Гончарук
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський доручив прем'єр-міністру розібратися із зарплатами членів уряду та керівниками деяких компаній, розділити об'єднані раніше міністерства, налагодити співпрацю з парламентом при роботі над урядовими законопроєктами та розібратися із відсотками, що отримує «Нафтогаз» з отриманих від Росії $2,9 млрд. Відповідне відео було опубліковано Офісом Президента у Telegram-каналі.

«Ви знаєте, яке у мене особисте до вас ставлення і особисте ставлення до вашого молодого уряду. Я подумав і мені здається, що правильно буде… надати вам шанс і шанс вашому уряду, якщо ви вирішите деякі речі, які сьогодні дуже важливі і дуже турбують наше суспільство», – сказав президент.

Перш за все уряд має вирішити питання заробітних плат. «Я дуже вас прошу, щоби ви запропонували Офісу Президента і мені особисто нову концепцію заробітних плат всіх міністерств, всі відомств, замміністрів та будь-яких інших державних компаній, очільників цих компаній, заступників (керівників –  Mind) цих компаній з розумінням де ми живемо з вами, і з розумінням тих чи інших міністрів де ми живемо, в якій складній ситуації, незважаючи на їх досвід, на їх практику і навіть незважаючи … на їх «ринкову ціну». Але повинна бути нормальна заробітна плата», – сказав президент.

При тому він назвав згаданих чиновників та посадовців «дуже серйозними фахівцями» і наголосів, що позиція щодо їх зарплат має бути спільної думкою президента, прем’єра та самих посадовців виходячи з ситуації в економіці. «От коли ви і ваш уряд, ви піднімете цю економіку, можете піднімати ці заробітні плати», – наголосив президент.

Він зауважив, що якщо хтось з міністрів не погодиться із таким баченням, з ним доведеться розпрощатися, навіть якщо це рішення буде складним.  Водночас Зеленський наголосив, що чиновники і посадовці мають бути забезпечені такими зарплатами, на які можна буде нормально жити відповідно їх статусу.

Крім того Зеленський  доручив Гончаруку розібратися із ситуацію, «яка теж обернеться великим скандалом» з приводу відсотків НАК «Нафтогазу», які компанія має з $2,9 млрд, отриманих Україною від РФ. «Вони отримують згідно контракту $29 млн. Вони теж повинні бути не тільки прагматичними менеджерами, а ще й залишатися людьми», – вважає президент.

За словами Зеленського, Гончарук має запропонувати такий вихід із ситуації який буде почути НАК «Нафтогаз України». «Якщо вони не почують вас, то вони почують юристів, чи ще когось, чи буде повністю перезавантажений  НАК «Нафтогаз» і ми з вами повинні розробити цю стратегію, як це зробити тоді», – підкреслив президент.

Він зауважив, що не сумнівається у чесності та професійності складу Кабінету Міністрів. «Але ми хочемо з вами зміцнення  уряду тому я вас дуже прошу знайти слабкі місця і замінити тих чи інших керівників того чи іншого міністерства відповідно їх професійним даним», – підкреслив президент.

Зеленський нагадав прем’єру про об’єднання деяких міністерств через кадровий голод, «але час показав, що деякі міністерства повинні бути розділені». «Напевне є питання до міністерства економіки, тому що воно займається всім, і сільським господарством. Тому мені здається, що потрібен новий концепт і новий підхід. Може бути, що це стосується Міністерство культури і Міністерства ветеранів… Я хочу теж побачити від вас ці пропозиції», – додав глава держави.

Гончарук також отримав доручення  більш ретельно співпрацювати з комітетами ВР.  «Вони отримують законопроекти рішучі, не популярні іноді, які реформаторські, і вони не мають час навіть з ними нормально ознайомитись, попрацювати в комітетах, це не нормально зовсім», – сказав президент. Він доручив Гончаруку налагодити діалог з депутатами ВР.

«Суспільство і я надали вам великий кредит довіри. Тому мені здається, що ви ще не розрахувалися за цей кредит перед нашим суспільством і у вас достатньо енергії це зробити», – резюмував Зеленський.

Він попросив прем’єра виконати поставленні ним завдання до 4 лютого 2020 року.

Нагадаємо: як повідомляв Mind, сьогодні, 17 січня прем’єр-міністр України Олексій Гончарук написав заяву про свою відставку та передав її президенту Володимиру Зеленському.

Це сталося на тлі скандалу навколо опублікованих в мережі аудіозаписів розмови нібито між прем'єр-міністром України Олексієм Гончаруком, першим заступником голови Нацбанку Катериною Рожковою і главою Мінфіну Оксаною Маркаровою, на яких, зокрема, звучить критика в бік Зеленського.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті