Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
Трамп розкрив деталі вбивства іранського генерала Касема Сулеймані

Трамп розкрив деталі вбивства іранського генерала Касема Сулеймані

Американський лідер не називав Сулеймані «неминучою загрозою» для США,але наголосив,що іранський генерал був «відомим терористом»

Трамп розкрив деталі вбивства іранського генерала Касема Сулеймані
Касем Сулеймані
фото www.flickr.com/photos/147696170@N02/49324517651/

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп під час вечері для спонсорів Республіканської партії докладно розповів про вбивство іранського генерала Касема Сулеймані. Про це повідомляє CNN.

Під час виступу Трамп розповів, що Сулеймані «говорив погані речі про нашу країну», що і призвело до рішення його ліквідувати.

Трамп не говорив про «неминучу загрозу» від іранського генерала. Він описав Сулеймані як «відомого терориста», який «був у нашому списку».

Трамп описав, як іранський генерал прибув в міжнародний аеропорт Багдада, де його зустрів іранський лідер Абу Махді аль-Мухандіс, який на момент загибелі займав посаду коаліції Сил народної мобілізації. За словами американського президента, удар, який він санкціонував, дозволив взяти «двох за ціною одного».

Президент США розповів, що під час операції з ліквідації він спілкувався з військовими чиновниками, які спостерігали за ударом з «камер, які знаходяться в небі».

«Вони разом, сер, – згадував Трамп. – Сер, у них залишилось дві хвилини і 11 секунд. Ніяких емоцій. Дві хвилини 11 секунд, щоб жити, сер. Вони в машині. Вони в броньованому авто. Сер,у них є приблизно одна хвилина, щоб жити. 30 секунд, 10,9,8 … Тоді бум. Їх більше нема. сер. Це було останнє, що я почув»,- розповів Трамп.

Також під час виступу він заявив, що лідер ІДІЛ АбуБакр аль-Багдаді помирав «із криками» після удару США. Інші чиновники відмовились надати більш детальну інформацію про останні хвилини життя аль-Багдаді.

Як повідомлялось, у ніч на 3 січня внаслідок авіаудару США по Багдаду був убитий іранський генерала Касем Сулеймані.

Трамп повідомив про те, що Сулеймані готував напади на чотири посольства США, включаючи посольство в Іраку. Трамп неодноразово заявляв, що вбивство високопоставленого іранського військового допомогло США запобігти серйозним загрозам і, таким чином, представляло собою легітимну антитерористичну операцію.

Як повідомлялось, міністр оборони США Марк Еспер не підтвердив інформацію про те, що командувач силами спеціального призначення «Аль-Кудс»  Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) Касем Сулеймані готував напад на чотири посольства США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті