Тендер на будівництво аеропорту у Дніпрі виграла фірма з головним офісом у Москві (ОНОВЛЕНО)

Тендер на будівництво аеропорту у Дніпрі виграла фірма з головним офісом у Москві (ОНОВЛЕНО)

У Дніпропетровський ОДА кажуть, що «Прогрестех» ще не є переможцем тендеру

Этот материал также доступен на русском языке
Тендер на будівництво аеропорту у Дніпрі виграла фірма з головним офісом у Москві (ОНОВЛЕНО)
Фото: УНІАН

ТОВ «Прогрестех-Україна» виграло тендер на послугу проектування нової злітно-посадкової смуги (ЗПС) Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ», запропонувавши ціну у 12,997 млн грн за очікуваної вартості  26,514 млн грн (з ПДВ). Про це із посиланням на «Інтерфакс-Україна» пише Цензор.Нет.

Всього в аукціоні взяли участь чотири компанії: «Прогрестех-Україна», «Альтис-Констракшн», «Інститут Укрдорпроєкт» і ДП «Південьдіпрондіавіапром». Відповідно до тендерної документації, замовником виступає ДП«Фінансування інфраструктурних об'єктів», роботи мають бути виконані до 30 червня  2020 року.

За даними держреєстру фізичних та юридичних осіб-підприємців, кінцевим бенефіціаром компанії «Прогрестех-Україна» є академік військових наук Росії Володимир Кульчицький  – заслужений працівник транспорту Російської Федерації, засновник та голова ради директорів Групи компаній «Прогрестех» – відомої інженерно-сервісної структури у галузі авіабудівництва та технологій аеропортів з головним офісом у Москві.

Як повідомлялося, наприкінці грудня  2019 року Кабінет Министров України відмовився від фінансування, проектування та будівництва аеропорту «Придніпров'я» на користь проектування та будівництва аеропорту «Дніпропетровськ» (обидва – Дніпропетровщина).

Раніше ДП «Фінансування інфраструктурних об'єктів» оголосило новий тендер на розробку та экспертизу будівництва аеропорту «Дніпропетровськ».

Над проектом аеропорту паралельно працюватимуть  облдержадміністрація та приватний інвестор. За державний кошт буде побудовано злітно-посадкову смугу завдовжки 3,2 км, яка буде оснащена сучасними системами навігації, метеорологічними та світлосигнальним обладнанням. Новий міжнародний термінал та VIP-термінал у єдиному комплексі будуватиме українська промислово-фінансова група DCH. Планується, що він матиме високу пропускну спроможність  – до 1000 осіб/год.

Загальна вартість проекту  – 4,8 млрд грн.

Раніше писав, що у квітні  2019 року Кабмін виділив 200 млн грн на проектування аеропорту «Придніпров’я». Уряд також перейменував порт «Южний» у «Південний» та почав будівництво КП на межі з окупованою територією у Херсонській області.

Водночас згодом Дніпровська обласна державна адміністрація назвала  цю інформацію «фейком».

«Офіційно заявляємо: це – фейк, який ґрунтується на незнанні автором публікації закону «Про публічні закупівлі», – повідомила пресслужба Дніпровської ОДА.

Там кажуть, що тендер на визначення проєктувальника злітно-посадкової смуги проводить держпідприємство «Фінінпро». Воно розпоряджається коштами, які Мінінфраструктури спрямовує на будівництво злітно-посадкової смуги. Дніпропетровська ОДА не організовує та не проводить тендери, а виступає центром, який координує дії всіх учасників проєкту.

«На сайті електронних держзакупівель Prozorro вже пройшов аукціон на визначення головного претендента на перемогу в тендері. Ним система дійсно обрала ТОВ «Прогресстех», оскільки ця компанія запропонувала найнижчу серед учасників ціну робіт. Але це ще НЕ ПЕРЕМОЖЕЦЬ тендеру», – наголосили в ОДА.

Після аукціону за процедурою розпочинається перевірка тендерного комітету. Він докладно вивчить пропозицію претендента, його документи. Це триватиме щонайменше п’ять робочих днів. Претендент може отримати відмову через  недоліки, виявлені у його тендерній пропозиції. А на перемогу в тендері претендуватиме наступна компанія – учасниця аукціону.

Принципова позиція всіх причетних до будівництва аеропорту держорганізацій – діяти суворо в межах законодавства. Це ж стосується і вибору підрядників. Жодна компанія, яка має проблеми із Законом або не виконує умов тендерів, допущена до робіт не буде. Відтак «зрада»  відміняється.

Про всі етапи втілення проєкту будівництва аеропорту на Дніпропетровщині можна оперативно дізнаватися на сайті ОДА. Облдержадміністрація відкрита до співпраці та готова відповісти на запити журналістів в межах компетенції, зазначається у повідомленні пресслужби обладміністрації. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло