Кліматична криза може вдарити по половині світового ВВП – доповідь ВЕФ

Кліматична криза може вдарити по половині світового ВВП – доповідь ВЕФ

Багато галузей засновані на використанні природних ресурсів

Кліматична криза може вдарити по половині світового ВВП – доповідь ВЕФ
фото Shutterstock

Основною темою Всесвітнього економічного форуму в Давосі в цьому році стане посилення кліматичних змін на планеті і втрата біорізноманіття. Основними маркерами глобального потепління стали температурні рекорди і природні катастрофи за минулий рік.

Важливість питання підкреслюється і в доповіді, підготовленій ВЕФ у співпраці з PwC. Згідно з документом, більше половини світового ВВП залежить від стану навколишнього середовища. В абсолютних цифрах це близько $44 трлн, відзначає CNBC, на яку посилається HighTech Plus.

Головними галузями, які залежать від природи, стали будівництво ($4 трлн), сільське господарство ($2,5 трлн) і виробництво продуктів харчування і напоїв ($1,4 трлн). Вони або засновані на добувних ресурсах, або покладаються на так звані екосистемні послуги – серед них чиста вода, родючі грунти, запилення і стабільний клімат.

Як показав аналіз, сильно залежні від природи галузі виробляють 15% світового ВВП ($13 трлн), а помірно залежні – 37% ($31 трлн). Якщо навколишнє середовище втратить можливість надавати сировину і послуги для цих галузей, останні зазнають серйозної шкоди.

За словами експертів, збиток, що завдається навколишньому середовищу, більше не можна ігнорувати. Це ризик для економічної безпеки всього світу. Щоб мінімізувати шкоду, необхідно вибудувати більш гармонійні відносини між людьми і природою.

Раніше ВЕФ опублікував список головних загроз людству на 2020 рік. З десяти головних загроз дев'ять пов'язані зі зміною клімату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло