Кліматична криза може вдарити по половині світового ВВП – доповідь ВЕФ
Багато галузей засновані на використанні природних ресурсів

Основною темою Всесвітнього економічного форуму в Давосі в цьому році стане посилення кліматичних змін на планеті і втрата біорізноманіття. Основними маркерами глобального потепління стали температурні рекорди і природні катастрофи за минулий рік.
Важливість питання підкреслюється і в доповіді, підготовленій ВЕФ у співпраці з PwC. Згідно з документом, більше половини світового ВВП залежить від стану навколишнього середовища. В абсолютних цифрах це близько $44 трлн, відзначає CNBC, на яку посилається HighTech Plus.
Головними галузями, які залежать від природи, стали будівництво ($4 трлн), сільське господарство ($2,5 трлн) і виробництво продуктів харчування і напоїв ($1,4 трлн). Вони або засновані на добувних ресурсах, або покладаються на так звані екосистемні послуги – серед них чиста вода, родючі грунти, запилення і стабільний клімат.
Як показав аналіз, сильно залежні від природи галузі виробляють 15% світового ВВП ($13 трлн), а помірно залежні – 37% ($31 трлн). Якщо навколишнє середовище втратить можливість надавати сировину і послуги для цих галузей, останні зазнають серйозної шкоди.
За словами експертів, збиток, що завдається навколишньому середовищу, більше не можна ігнорувати. Це ризик для економічної безпеки всього світу. Щоб мінімізувати шкоду, необхідно вибудувати більш гармонійні відносини між людьми і природою.
Раніше ВЕФ опублікував список головних загроз людству на 2020 рік. З десяти головних загроз дев'ять пов'язані зі зміною клімату.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].