Звіт Давоського форуму: головна загроза для людства – кліматична криза

Звіт Давоського форуму: головна загроза для людства – кліматична криза

Через дії людей з планети вже зникли 83% всіх диких ссавців і половина рослин

Звіт Давоського форуму: головна загроза для людства – кліматична криза

Економічний і політичний розкол у світі посилиться в 2020 році, що тільки посилить глобальні екологічні проблеми, йдеться у щорічному звіті Всесвітнього економічного форуму про глобальні ризики.

У підготовці звіту брали участь понад 750 міжнародних експертів, зокрема, дослідники з Оксфордського університету, Національного університету Сінгапуру та Університету Пенсільванії.

Основними загрозами безпеці людства стають кліматична криза, скорочення біологічного різноманіття і рекордне вимирання видів, йдеться у звіті.

Як зазначається, 78% експертів, опитаних в ході підготовки звіту, заявили, що вони очікують посилення економічної конфронтації та внутрішнього політичного розколу в окремих державах в 2020 році. Це матиме катастрофічні наслідки, особливо для навколишнього середовища.

Тому людство зараз найбільше потребує того, щоб світові лідери і найбільші компанії зробили кроки для усунення загроз щодо клімату, екології, охорони здоров'я та технологічних систем.

Згідно з прогнозами, в 2020 році геополітична турбулентність призведе до посилення суперництва між найбільшими державами, в той час як світові лідери повинні «терміново сфокусуватися на спільній роботі для боротьби з загальними ризиками», вказано в звіті.

Усі ТОП-5 найбільших ризиків, що загрожують планеті в перспективі найближчих десяти років, пов’язані з екологією.

У числі основних ризиків автори звіту назвали екстремальні погодні явища, які ведуть до загибелі людей та матеріальних збитків, провал політики пом'якшення наслідків кліматичних змін з боку урядів і великих компаній, антропогенна шкода навколишньому середовищу і екологічні злочини, втрата біорізноманіття та руйнування екосистем, а також великі стихійні лиха – землетруси, цунамі, виверження вулканів і геомагнітні бурі.

Внаслідок діяльності людини з планети вже зникли 83% всіх диких ссавців і половина рослин. Це загрожує системам харчування та охорони здоров'я.

«Політичний ландшафт поляризується, рівень моря підвищується, вирують кліматичні пожежі. Цього року світові лідери повинні працювати з усіма секторами суспільства для того, щоб відновити і активізувати наші системи співпраці», – заявив Борге Бренде, президент ВЕФ, коментуючи вихід доповіді про глобальні ризики.

Як повідомлялося, Всесвітній економічний форум опублікував оновлений цьогорічний маніфест для бізнесу.

Нагадаємо, цього року у Давоському форумі поміж іншими запрошеними знаменитостями також візьме участь шведська екологічна активістка Грета Тунберг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло