Звіт Давоського форуму: головна загроза для людства – кліматична криза
Через дії людей з планети вже зникли 83% всіх диких ссавців і половина рослин

Економічний і політичний розкол у світі посилиться в 2020 році, що тільки посилить глобальні екологічні проблеми, йдеться у щорічному звіті Всесвітнього економічного форуму про глобальні ризики.
У підготовці звіту брали участь понад 750 міжнародних експертів, зокрема, дослідники з Оксфордського університету, Національного університету Сінгапуру та Університету Пенсільванії.
Основними загрозами безпеці людства стають кліматична криза, скорочення біологічного різноманіття і рекордне вимирання видів, йдеться у звіті.
Як зазначається, 78% експертів, опитаних в ході підготовки звіту, заявили, що вони очікують посилення економічної конфронтації та внутрішнього політичного розколу в окремих державах в 2020 році. Це матиме катастрофічні наслідки, особливо для навколишнього середовища.
Тому людство зараз найбільше потребує того, щоб світові лідери і найбільші компанії зробили кроки для усунення загроз щодо клімату, екології, охорони здоров'я та технологічних систем.
Згідно з прогнозами, в 2020 році геополітична турбулентність призведе до посилення суперництва між найбільшими державами, в той час як світові лідери повинні «терміново сфокусуватися на спільній роботі для боротьби з загальними ризиками», вказано в звіті.
Усі ТОП-5 найбільших ризиків, що загрожують планеті в перспективі найближчих десяти років, пов’язані з екологією.
У числі основних ризиків автори звіту назвали екстремальні погодні явища, які ведуть до загибелі людей та матеріальних збитків, провал політики пом'якшення наслідків кліматичних змін з боку урядів і великих компаній, антропогенна шкода навколишньому середовищу і екологічні злочини, втрата біорізноманіття та руйнування екосистем, а також великі стихійні лиха – землетруси, цунамі, виверження вулканів і геомагнітні бурі.
Внаслідок діяльності людини з планети вже зникли 83% всіх диких ссавців і половина рослин. Це загрожує системам харчування та охорони здоров'я.
«Політичний ландшафт поляризується, рівень моря підвищується, вирують кліматичні пожежі. Цього року світові лідери повинні працювати з усіма секторами суспільства для того, щоб відновити і активізувати наші системи співпраці», – заявив Борге Бренде, президент ВЕФ, коментуючи вихід доповіді про глобальні ризики.
Як повідомлялося, Всесвітній економічний форум опублікував оновлений цьогорічний маніфест для бізнесу.
Нагадаємо, цього року у Давоському форумі поміж іншими запрошеними знаменитостями також візьме участь шведська екологічна активістка Грета Тунберг.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].