Власник «Київстар» продовжує розпродавати активи – на черзі вірменська «дочка»
Veon обговорює продаж своєї «дочки» компанії Ucom

Міжнародний телекомунікаційний холдинг Veon, який володіє компанією «Київстар» обговорює з Ucom можливий продаж своєї вірменської «дочки». Цю інформацію обидві компанії підтвердили в офіційних релізах, передає ComNews.
ПАТ «ВимпелКом» (бренд «Білайн») придбало мобільні і фіксовані активи національного оператора зв'язку Вірменії «Арментел» в 2006 році. Після перейменування Vimpelcom в Veon компанія отримала назву ЗАТ «Веон Вірменія». У республіці оператор працює під торговою маркою Beeline.
За оцінками аналітиків, за підсумками 2019 року абонентська база «Veon Вірменія» наближалася до мільйона абонентів, що становить близько 25% ринку мобільного зв'язку республіки. Що стосується фіксованого зв'язку, то на кінець минулого року у «дочки» Veon було близько 340 000 абонентів голосових послуг і 110 000 інтернет-користувачів.
Потенційний покупець – компанія Ucom LLC діє на ринку Вірменії з 2009 року, почавши роботу в ролі провайдера широкополосного доступу (ШПД). Компанія стала першим в Вірменії оператором з технологією «волокно в будинок» (FTTB), надаючи послуги IPTV, інтернет-доступу і цифрової телефонії.
Аналітики ввважають, що враховуючи придбання Veon телекомунікаційних активів Вірменії на суму $376 млн з урахуванням абонентської бази компанії і ринкових мультиплікаторів для аналогів на інших ринках Євразії, вартість подібної компанії зараз становить $25-45 млн.
Як пише видання, Veon розпродає активи по всьому світу. За останні роки група продала свої частки в стільникових операторах в Італії, Канаді, Південно-Східної Азії (В'єтнам, Камбоджа, Лаос) і Африці (Зімбабве, Бурунді, Центрально-Африканська Республіка та Намібія). Також був проданий один актив на пострадянському просторі – в Таджикистані.
Експерти пояснюють, що продаж активів на ринках СНД багато в чому пов'язаний як зі зниженням перспективності цих ринків, так і з економічними і політичними ризиками, які супроводжують ці ринки. Група «МТС покинула Україну, Узбекистан і Туркменістан. Міжнародні гравці, такі як Telia, Orange і Tele2, також пішли з ряду ринків СНД. Veon дотримується схожої тренда і концентрується на основних ринках присутності. Аналітики прогнозують, що тренд на продаж активів в країнах СНД продовжиться і дана угода Veon не буде останньою.
Нагадаємо: в листопаді минулого року норвезький телекомунікаційний холдинг Telenor продав решту 157 млн акцій (8,9%) компанії Veon, якій належить російський оператор «Вимпелком» («Білайн»). Сума угоди склала $362 млн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].