Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
Власник «Київстар» продовжує розпродавати активи – на черзі вірменська «дочка»

Власник «Київстар» продовжує розпродавати активи – на черзі вірменська «дочка»

Veon обговорює продаж своєї «дочки» компанії Ucom

Власник «Київстар» продовжує розпродавати активи – на черзі вірменська «дочка»
фото twitter.com/VEONGroup

Міжнародний телекомунікаційний холдинг Veon, який володіє компанією «Київстар» обговорює з Ucom можливий продаж своєї вірменської «дочки». Цю інформацію обидві компанії підтвердили в офіційних релізах, передає ComNews.

ПАТ «ВимпелКом» (бренд «Білайн») придбало мобільні і фіксовані активи національного оператора зв'язку Вірменії «Арментел» в 2006 році. Після перейменування Vimpelcom в Veon компанія отримала назву ЗАТ «Веон Вірменія». У республіці оператор працює під торговою маркою Beeline.

За оцінками аналітиків, за підсумками 2019 року абонентська база «Veon Вірменія» наближалася до мільйона абонентів, що становить близько 25% ринку мобільного зв'язку республіки. Що стосується фіксованого зв'язку, то на кінець минулого року у «дочки» Veon було близько 340 000 абонентів голосових послуг і 110 000 інтернет-користувачів.

Потенційний покупець – компанія Ucom LLC діє на ринку Вірменії з 2009 року, почавши роботу в ролі провайдера широкополосного доступу (ШПД). Компанія стала першим в Вірменії оператором з технологією «волокно в будинок» (FTTB), надаючи послуги IPTV, інтернет-доступу і цифрової телефонії.

Аналітики ввважають, що враховуючи придбання Veon телекомунікаційних активів Вірменії на суму $376 млн з урахуванням абонентської бази компанії і ринкових мультиплікаторів для аналогів на інших ринках Євразії, вартість подібної компанії зараз становить $25-45 млн.

Як пише видання, Veon розпродає активи по всьому світу. За останні роки група продала свої частки в стільникових операторах в Італії, Канаді, Південно-Східної Азії (В'єтнам, Камбоджа, Лаос) і Африці (Зімбабве, Бурунді, Центрально-Африканська Республіка та Намібія). Також був проданий один актив на пострадянському просторі – в Таджикистані.

Експерти пояснюють, що продаж активів на ринках СНД багато в чому пов'язаний як зі зниженням перспективності цих ринків, так і з економічними і політичними ризиками, які супроводжують ці ринки. Група «МТС покинула Україну, Узбекистан і Туркменістан. Міжнародні гравці, такі як Telia, Orange і Tele2, також пішли з ряду ринків СНД. Veon дотримується схожої тренда і концентрується на основних ринках присутності. Аналітики прогнозують, що тренд на продаж активів в країнах СНД продовжиться і дана угода Veon не буде останньою.

Нагадаємо: в листопаді минулого року норвезький телекомунікаційний холдинг Telenor продав решту 157 млн акцій (8,9%) компанії Veon, якій належить російський оператор «Вимпелком» («Білайн»). Сума угоди склала $362 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті