НБУ розкрив структуру міжнародних резервів України

НБУ розкрив структуру міжнародних резервів України

Станом на початок року вони становили $25,3 млрд, найбільша їх частина розміщена в цінні папери з найвищим міжнародним рейтингом

НБУ розкрив структуру міжнародних резервів України
фото Shutterstock

Національний банк України оприлюднив структуру міжнародних резервів Україні, які станом на початок року становили $25,3 млрд. Про це пише пресслужба НБУ.

Зазначається, що на сьогодні 84% від обсягу резервів розміщено в цінні папери з найвищим міжнародним рейтингом (передусім державні облігації США з рейтингом ААА), близько 11% зберігається у вигляді готівки, депозитів та коштів на кореспондентських рахунках в інших центральних банках, а також першокласних комерційних банках, а решта – це монетарне золото.

«Така структура резервів цілком відповідає світовій практиці. Здійснюючи управління резервами, Національний банк дотримується трьох ключових принципів: надійність, ліквідність, дохідність. Він нарощує міжнародні резерви за сприятливої ситуації на внутрішньому валютному ринку, а також аналізує тренди у світовій економіці та розміщує резерви у різні надійні інструменти (цінні папери з найвищим рейтингом, монетарне золото тощо)», – повідомляє НБУ.

У повідомленні зазначається, що завдяки нарощування Нацбанком  міжнародних резервів упродовж останніх років на сьогодні їх обсяг є достатнім як для здійснення поточних платежів за державним боргом в іноземній валюті, так і проведення валютних інтервенцій на міжбанківському валютному ринку для підтримки цінової стабільності.

Нагадаємо: за підсумками 2019 року міжнародні резерви України зросли на 22%. Такий обсяг резервів не тільки перевищив останній прогноз НБУ – $23 млрд в еквіваленті, але й досяг семирічного максимуму. Відзначається, що ще більший обсяг міжнародних резервів було зафіксовано в грудні 2012 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію