Гончарук: 2020 року має бути прозоро приватизовано понад 300 об’єктів

Гончарук: 2020 року має бути прозоро приватизовано понад 300 об’єктів

Для запуску «малої приватизації» у січні оголошено 87 аукціонів

Гончарук: 2020 року має бути прозоро приватизовано понад 300 об’єктів
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук
Фото: УНІАН

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив голові Фонду держмайна Дмитру Сенниченку у 2020 році провести прозору приватизацію понад 300 об’єктів. Про це повідомляє пресслужба Кабінету Міністрів.

«До Нового року ми підготували фундамент для запуску «малої приватизації», а вже цього місяця ми оголосили 87 прозорих аукціонів. Приватизація – це про залучення інвестицій і створення нових робочих місць за рахунок передачі у приватну власність збиткових, нестратегічних об’єктів, що належать державі», – зазначив Гончарук. 

Він підкреслив, що десятиліттями більшість держпідприємств були збитковими для держави, але досить прибутковими для олігархів, які через «своїх» людей на посадах заробляли мільйони.  

За останній квартал 2019-го року на продаж через е-аукціони виставлено більше об’єктів, ніж за три попередніх квартали 2019-го року. А загалом у 2019 році отримано доходів від приватизації вдвічі більше, ніж за весь 2018-й рік. 

Загалом у першому кварталі ФДМУ планує оголосити понад 200 аукціонів з новою якістю розкриття інформації.

Для цього фонд запустив віртуальну кімнату даних – пілотний проект, де всі документи підприємства будуть доступні в електронному форматі для всіх охочих. Таким чином інвестор знатиме не лише назву підприємства, але і його поточний стан справ.

«Прозорі умови приватизації – це один із ключових умов інвестиційної привабливості України!» – наголосив Гончарук.

Раніше повідомлялося, Фонд держмайна почав підготовку до приватизації «Центренерго». У лютому будуть запущені процедури підготовки до приватизації низки наступних об'єктів великої приватизації.

Також Mind писав, що програма приватизації в Україні на 2020 рік буде представлена у Давосі. 

Як раніше писав Mind, уряд затвердив перелік стратегічних підприємств, які не можна приватизувати. Проєкт передбачає збереження за державою мінімум 50% + 1 акції цих підприємств.

Нагадаємо: нещодавно уряд передав низку підприємств зі сфери управління Міністерства інфраструктури до сфери управління Фонду державного майна у зв'язку  з їх майбутньою приватизацією.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло