Російські шпигуни видавали себе за водопровідників, щоб начіпляти в Давосі жучків – FT

Російські шпигуни видавали себе за водопровідників, щоб начіпляти в Давосі жучків – FT

Особи ніде не були зареєстровані як відвідувачі

Російські шпигуни видавали себе за водопровідників, щоб начіпляти в Давосі жучків – FT
фото pixabay.com

Швейцарська поліція заявила, що виявила двох російських шпигунів, які прикидалися водопровідниками, щоб встановити пристрої стеження за світовими лідерів на Економічному форумі в Давосі, передає CNBC з посиланням на Financial Times.

Згідно з джерелами видання, швейцарська поліція затримала двох невідомих чоловіків у Давосі, вони викликали підозру, залишаючись там незвично довгий час. Вони назвали себе сантехніками, однак пред'явили дипломатичні паспорти.

Швейцарські чиновники і поліція дійшли висновку, що ці особи були російськими шпигунами, найнятими Кремлем для запису і прослуховування розмов важливих фігур на Всесвітньому економічному форумі на цьому тижні.

Ці люди, за словами поліції, стверджували, що мали дипломатичний захист, хоча в офіційних джерелах вони ніде не зареєстровані. Financial Times додала, що швейцарська поліція не виявила ознак злочинних дій, тож затриманих осіб відпустили.

Представник російського посольства в Берні спростував інформацію про шпигунство. «Дипломатичні паспорти видаються високопоставленим чиновникам, а не працівникам фізичної праці. Я припускаю, що це був дурний жарт», – сказав він.

Серед видатних відвідувачів форуму цього року – президент Дональд Трамп, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн і глава Гонконгу Керрі Лам, шведська активістка Грета Тунберг. Також присутні сотні керівників компаній.

Більше про це в матеріалі «Гості Давосу-2020: кого запросили на ювілейний Всесвітній економічний форум».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію