Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
«Дійте так, наче більше за все на світі ви любите своїх дітей» - Грета Тунберг у Давосі

«Дійте так, наче більше за все на світі ви любите своїх дітей» - Грета Тунберг у Давосі

Екоактивістка закликає негайно припинити інвестувати в розвідку і видобуток викопного палива

«Дійте так, наче більше за все на світі ви любите своїх дітей» - Грета Тунберг у Давосі
cnbc.com

17-річна шведська екоактивістка Грета Тунберг у вівторок заявила світовим лідерам на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, що їх бездіяльність у зв'язку з кліматичною кризою «розпалює пожежу на планеті».

Підліток закликала аудиторію економічного форуму «діяти так, як ніби ви любите своїх дітей найбільше в світі».

Тунберг сказала, що її попередили, щоб вона не додавала в свій виступ нотки паніки, як вона це зробила минулого року, оскільки це небезпечно. Натомість вона уїдливо сказала: «Не хвилюйтеся, добре, що я зробила це раніше, і я можу запевнити вас, що все одно це нічого не дає».

Кліматична активістка наголосила, що єдине, що може врятувати планету – це зниження викидів вуглекислого газу, але не в перспективі, а їх потрібно звести до «реального нуля» вже зараз. Вони навела підрахунки, згідно з якими ліміт щодо викидів СО2 для планети вичерпується через 8 років, а далі глобальне потепління зупинити буде неможливо.

І хоча Тунберг погодилася, що люди мають рацію, відчуваючи «обурення і занепокоєння» у зв'язку з виходом США з Паризької кліматичної угоди, вона наголосила, що лідери інших країн, які залишаються в цій угоді, так само не збираються виконувати свої зобов'язання щодо скорочення викидів СО2.

Грета визнала, що немає універсальних рішень для боротьби з кліматичною кризою і що перехід до скорочення викидів буде «складним», але з цим все одно необхідно зіткнутися.

«Компанії та уряди повинні будуть це робити, або їм доведеться пояснювати своїм дітям, чому вони відмовилися від мети втримати глобальне потепління в рамках 1,5 градуса Цельсія, навіть не намагаючись щось зробити», – сказала вона.

Вона додала, що «на відміну від вас, моє покоління не здасться без бою».

«Цікаво, що ви скажете своїм дітям, чому ви залишили їх перед лицем кліматичного хаосу, який ви свідомо накликали на них», – сказала вона.

Шведська школярка прославився в 2018 році після того, як кожну п'ятницю пропускала школу, щоб вийти з одиночним пікетом до парламенту в Стокгольмі, закликаючи політиків до дій проти зміни клімату. Згодом це вилилося в загальносвітовий кліматичний рух «Пятниці заради майбутнього» (Friday for future). Пізніше Грету Тунберг було номіновано на Нобелівську премію миру.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті