Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Корупційно небезпечні неприбуткові держкомпанії будуть приватизовані - Гончарук

Корупційно небезпечні неприбуткові держкомпанії будуть приватизовані - Гончарук

з 1 лютого буде запущена програма доступного кредитування під 5-7-9% для людей на відкриття власної справи

Корупційно небезпечні неприбуткові держкомпанії будуть приватизовані - Гончарук
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук
Фото: УНІАН

Непрофільні активи державних компаній, які не приносять прибутків та створюють передумови для корупції, будуть виставлені на продаж. Про це заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук на нараді з представниками державних підприємств 21 січня, повідомляє пресслужба Кабінету Міністрів.

«Непрофільні активи держкомпаній, які плодять корупцію, будуть віддані у приватний сектор. Їх продаж дозволить підвищити ефективність підприємств державного сектору», – сказав Гончарук.

До таких активів, за словами Гончарука, належать конюшні, свиноферми та інші. Вони заважають компаніям працювати, не приносять прибутків і створюють передумови для корупції.

«Ми ліквідуємо ці корупційні ризики», – сказав прем'єр-міністр.

У ході наради з представниками держпідприємств було також обговорено питання інвестицій та держзакупівель. Зокрема, Гончарук доручив Мінеконіки фіналізувати пропозиції щодо підготовки державних замовлень на підприємства. А Фонд держмайна, за словами Гончарука,  має вибудовувати спроможності для залучення інвестицій шляхом продажу приватним інвесторам тих об’єктів, які є збитковими та нестратегічними для країни.

Також він підкреслив, що з 1 лютого буде запущена програма доступного кредитування під 5-7-9% для людей на відкриття власної справи.

Крім того Гончарук доручив Мінекономіки сформулювати пропозиції щодо перегляду політики оплати праці топ-менеджерів і наглядових рад. «Оплата праці має бути конкурентною і водночас справедливою», – наголосив він.

Раніше Mind писав, що 2020 року має бути прозоро приватизовано понад 300 об’єктів. Для запуску «малої приватизації» у січні оголошено 87 аукціонів.

Також повідомлялося, що Херсонський морський торгівельний порт передано у концесію. Переможець конкурсу вкладе у нього близько 300 млн грн інвестицій та ще 18 млн грн – у розвиток місцевої інфраструктури.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті