Захворіло у світі
1,504,971
Померло у світі
87,984
Вилікувалось у світі
318,068
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Загороднюк метою свого перебування на посаді бачить досягнення критеріїв НАТО

Загороднюк метою свого перебування на посаді бачить досягнення критеріїв НАТО

Обіцяє зробити все, щоб Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей НАТО

Загороднюк метою свого перебування на посаді бачить досягнення критеріїв НАТО
Міністр оборони Андрій Загороднюк
Фото: УНІАН

Міністр оборони Андрій Загороднюк вважає своїм головним завданням на посаді досягти військових критеріїв членства в НАТО та зробити все для того, щоб Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей НАТО. Про це він повідомив в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Нарешті кооперація стала практичною. Досі часто це були просто політичні гасла, але особливо нічого не відбувалося. Ми дали зрозуміти, що нас політичні гасла не цікавлять. Цікавить перехід у практичний режим. Моє головне завдання – досягти військових критеріїв членства і зробити все для того, щоб отримати статус члена Програми розширених можливостей НАТО», – зокрема сказав міністр.

Він додав, що Україна має «всі шанси його отримати», та вирішення цього питання буде суто політичним.

Загороднюк повідомив, що в січні 2020 року розпочнеться впровадження перших дорожніх карт переходу українських Збройних сил на стандарти НАТО.

На низці системних зустрічей у Брюселі, за словами Міністра оборони,  українська делегація  домовилися про дорожні карти переходу на стандарти Альянсу. «Як має впроваджуватися реформа в тісній кооперації з НАТО, щоб вони розуміли наші дії та повністю підтримували їх – ці дорожні карти було погоджено і підтримано. Перші дорожні карти вже будуть у січні, тому що стандартів там кілька сотень», – повідомив міністр оборони.

Він уточнив, що дорожня карта стосуватиметься видів та окремих родів військ, тому що всі вони перебувають в абсолютно різних станах.

«Дорожня карта йтиме за видами і за окремими родами військ, тому що абсолютно різний стан. У деяких він такий, що можна вже завтра сертифікацію проходити, в деяких її вже пройшли (наприклад у Силах спеціальних операцій), а в деяких – необхідно будувати все від самого початку», – сказав Загороднюк.

За його словами, Військово-Морські сили України уже зараз  фактично відповідають критеріям членства в Альянсі, оскільки багато хто з персоналу пройшов службу і навчання в структурах НАТО.

Як раніше писав Mind, нещодавно РНБО під головуванням президента Володимира Зеленського розглянула проєкт Стратегії національної безпеки України «Безпека людини – безпека країни». 

Пріоритетними напрямами політики національної безпеки у проєкті стратегії визначається забезпечення незалежності й державного суверенітету, суспільний розвиток, насамперед – розвиток людського капіталу, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, європейська і євроатлантична інтеграція (створення необхідних умов для набуття повноправного членства у ЄС і НАТО), відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України.

Також зазначалося, що однією з основних засад, які закладаються в основу даної стратегії, є розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з Євросоюзом і державами–членами НАТО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію