Загороднюк проти розведення сил по всій лінії розмежування на Донбасі

Загороднюк проти розведення сил по всій лінії розмежування на Донбасі

Адже тоді воно триватиме роками і перейде у заморожений конфлікт, чого не можна допустити

Загороднюк проти розведення сил по всій лінії розмежування на Донбасі
Міністр оборони Андрій Загороднюк
Фото: УНІАН

Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що Україна виступає проти розведення сил по всій лінії розмежування на Донбасі, оскільки це суперечить суті Мінських угод і призведе до заморожування конфлікту, що категорично не влаштовує Україну. Про це він заявив в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Ми виступаємо проти розведення по всій лінії, адже такий шлях є помилковим, і таким, що суперечить самій суті Мінських угод. З ким розводитися, якщо вони мають роззброюватися? Насправді, є багато причин, але це основна. Це як різні треки, які не збігаються», – сказав Загороднюк.

Він зазначив, що розведення по всій лінії розмежування протяжністю 410 км може тривати роками. «А як можна роками проводити розведення? Воно перейшло б у заморожений конфлікт. А нам категорично не підходить визнання замороженого конфлікту», – також підкреслив міністр оборони.

«Деякі політики говорили і нині говорять: давайте визнавати це замороженим конфліктом. Це і є неправильний шлях, тому що він фактично фіксує погодження з ситуацією, яка є зараз, і каже: ну все, це нам підходить, це нам не підходить формально, але ми погоджуємося, що нехай так воно і буде. Тоді напруга знімається, вже ніхто не говорить про повернення територій або говорить дуже мляво, і точно знімається напруга з усього міжнародного співтовариства, починає лобіюватися зняття санкцій, і все це триватиме десятиліття», – сказав Загороднюк.

За його словами, якщо Мінські угоди виконуватимуться, то в суцільному розведенні по всій лінії немає сенсу.

Міністр переконаний що цю війну можна завершити – «вони мають просто виконати Мінські угоди і піти». «У світі є різні конфлікти, є непорозуміння. Але у нас на сході України не було конфліктів до 2014 року, жодних переслідувань на етнічному або мовному ґрунті. Це конфлікт, який було створено в 2014 році абсолютно штучно. Як його було створено, так само його і можна завершити. Якщо Мінські угоди виконувати, то в суцільному розведенні по всій лінії немає сенсу», – уточнив міністр.

Загороднюк повідомив, що українська сторона надала пропозиції і визначила нові ділянки розведення сил ще минулого року. Також він вкотре наголосив, що розведення може відбуватися в окремих точках лише як гуманітарна складова.

«Це наша позиція і до, і протягом, і після «нормандської зустрічі» – щоб люди могли перетинати лінію розмежування, щоб було хоч якесь пожвавлення економіки в цьому регіоні, тому що він дуже депресивний», – наголосив Загороднюк.

Раніше Mind повідомляв, що Загороднюк метою свого перебування на посаді бачить досягнення критеріїв НАТО та обіцяє зробити все, щоб Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей Альянсу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію