Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
Жінки отримують на 60% меншу зарплату, ніж чоловіки на аналогічній роботі – доповідь ВЕФ

Жінки отримують на 60% меншу зарплату, ніж чоловіки на аналогічній роботі – доповідь ВЕФ

До гендерної рівності такими темпами нам знадобиться ще кілька століть

Жінки отримують на 60% меншу зарплату, ніж чоловіки на аналогічній роботі – доповідь ВЕФ
фото Shutterstock

На подолання гендерної нерівності в економіці людству знадобиться 257 років, якщо прогрес буде таким же повільним, як сьогодні. Такий прогноз опубліковано в Глобальній доповіді на цю тему Всесвітнього економічного форуму в Давосі, передає Euronews.

Хоча останнім часом в західних країнах відчутний прогрес у цій галузі, в світовому масштабі процес навпаки сповільнюється: у минулому році автори доповіді вважали, що до досягнення повної економічної рівності пройде 202 роки.

Давоський форум проводить спостереження в цій сфері ось уже 14 років. Експерти враховують ситуацію з рівністю статей в політиці, економіці, системі освіти і в питанні доступу до медпослуг.

У доповіді зазначено: сьогодні доступ на світовий ринок праці не мають 45% жінок працездатного віку і тільки 22% чоловіків цієї категорії. Оклад працюючих жінок менший, ніж у чоловіків на аналогічних посадах на 60%. Досі в 72 країнах світу жінкам заборонено відкривати банківські рахунки чи отримувати кредити.

Між тим на ринку спеціальностей, пов'язаних з суспільством і культурою, жінки становлять 65% від загального числа працівників.

Однак у секторі «хмарних технологій» жінок – лише 12% від кількості працівників, в секторі інженерних професій – 15%. Така розстановка сил, на думку експертів, може призвести до подальшого збільшення розриву в доходах чоловіків та жінок.

З чотирьох областей, розглянутих у звіті, найбільший гендерний розрив спостерігається в політиці. При нинішньому рівні прогресу автори доповіді вважають, що ми побачимо рівну кількість чоловіків і жінок-політиків лише через 95 років. У 85 зі 153 представлених у доповіді країн ніколи не було жінок-голів урядів.

Гендерний розрив значно варіюється залежно від регіону. Якщо в Західній Європі на його подолання піде 54 роки, то в Північній Америці – 151 рік.

Вже одинадцятий рік поспіль Ісландія очолює список країн, найбільш близьких до гендерної рівності, за нею йдуть Норвегія і Фінляндія. На іншому кінці шкали – Ємен, країна з найгіршою ситуацією в питанні рівності статей. На другому місці від кінця – Ірак, на третьому – Пакистан.

Fairer Economies – одна з семи тем щорічної наради світових лідерів у Давосі. На нинішньому 50-му зльоті Форум зобов'язується подвоїти присутність жінок у ВЕФ до 2030 року.

Форум також реалізує програму, націлену на скорочення генедерного розриву (Closing the Gender Gap Accelerator). Завдання – дати жінкам доступ до більшої кількості керівних посад, скоротити розрив у заробітній платі, забезпечити їм навички, необхідні для кар'єри завтрашнього дня.

Нагадаємо, японський міністр піде у декретну відпустку і закликає чоловіків наслідувати свій приклад.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті