Жінки отримують на 60% меншу зарплату, ніж чоловіки на аналогічній роботі – доповідь ВЕФ
До гендерної рівності такими темпами нам знадобиться ще кілька століть

На подолання гендерної нерівності в економіці людству знадобиться 257 років, якщо прогрес буде таким же повільним, як сьогодні. Такий прогноз опубліковано в Глобальній доповіді на цю тему Всесвітнього економічного форуму в Давосі, передає Euronews.
Хоча останнім часом в західних країнах відчутний прогрес у цій галузі, в світовому масштабі процес навпаки сповільнюється: у минулому році автори доповіді вважали, що до досягнення повної економічної рівності пройде 202 роки.
Давоський форум проводить спостереження в цій сфері ось уже 14 років. Експерти враховують ситуацію з рівністю статей в політиці, економіці, системі освіти і в питанні доступу до медпослуг.
У доповіді зазначено: сьогодні доступ на світовий ринок праці не мають 45% жінок працездатного віку і тільки 22% чоловіків цієї категорії. Оклад працюючих жінок менший, ніж у чоловіків на аналогічних посадах на 60%. Досі в 72 країнах світу жінкам заборонено відкривати банківські рахунки чи отримувати кредити.
Між тим на ринку спеціальностей, пов'язаних з суспільством і культурою, жінки становлять 65% від загального числа працівників.
Однак у секторі «хмарних технологій» жінок – лише 12% від кількості працівників, в секторі інженерних професій – 15%. Така розстановка сил, на думку експертів, може призвести до подальшого збільшення розриву в доходах чоловіків та жінок.
З чотирьох областей, розглянутих у звіті, найбільший гендерний розрив спостерігається в політиці. При нинішньому рівні прогресу автори доповіді вважають, що ми побачимо рівну кількість чоловіків і жінок-політиків лише через 95 років. У 85 зі 153 представлених у доповіді країн ніколи не було жінок-голів урядів.
Гендерний розрив значно варіюється залежно від регіону. Якщо в Західній Європі на його подолання піде 54 роки, то в Північній Америці – 151 рік.
Вже одинадцятий рік поспіль Ісландія очолює список країн, найбільш близьких до гендерної рівності, за нею йдуть Норвегія і Фінляндія. На іншому кінці шкали – Ємен, країна з найгіршою ситуацією в питанні рівності статей. На другому місці від кінця – Ірак, на третьому – Пакистан.
Fairer Economies – одна з семи тем щорічної наради світових лідерів у Давосі. На нинішньому 50-му зльоті Форум зобов'язується подвоїти присутність жінок у ВЕФ до 2030 року.
Форум також реалізує програму, націлену на скорочення генедерного розриву (Closing the Gender Gap Accelerator). Завдання – дати жінкам доступ до більшої кількості керівних посад, скоротити розрив у заробітній платі, забезпечити їм навички, необхідні для кар'єри завтрашнього дня.
Нагадаємо, японський міністр піде у декретну відпустку і закликає чоловіків наслідувати свій приклад.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].