Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
«Ми знайдемо людей для боротьби з корупцією і будемо їх захищати, бо їх будуть бити» – Гончарук

«Ми знайдемо людей для боротьби з корупцією і будемо їх захищати, бо їх будуть бити» – Гончарук

В Давосі пройшов «Український сніданок»

«Ми знайдемо людей для боротьби з корупцією і будемо їх захищати, бо їх будуть бити» – Гончарук
Facebook Aliona Osmolovska

В рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі відбувся традиційний захід «Український сніданок», який проходить за сприяння головного спонсора – українського підприємця Віктора Пінчука.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, виступаючи на заході, відповів на найбільш актуальні питання, викликані ініціативами нового уряду.

Щодо інвест-нянь

Ми розуміємо, що це слово – це маркетинговий хід. Звісно, ми не вважаємо, що з інвесторами потрібно нянчитись. Але ми прагнемо, щоб кожен інвестор відчував себе важливим для нашої держави вже зараз. І це стосується не лише нових інвесторів, а і тих, хто вже присутній в Україні.

Щодо «Північного потоку-2» і енергоефективності

Не буду розкривати всі карти щодо того, що ми плануємо робити, коли «Північний потік-2» буде добудовано. Ми вже працюємо з командою Нафтогазу, щоб з цим і далі боротися.

Але ми маємо також думати над тим, щоб стати сильнішими зсередини, стати більш ефективними. В першу чергу в енергетиці. Україна споживає дуже багато енергії, і дуже багато з цього витрачає неефективно. Стратегічний напрямок номер один – енергоефективність.

Другий напрямок – диверсифікація. Жодний постачальник енергії не має отримати домінуюче становище.

Третій напрямок – знайти можливості добувати більше, інвестувати в розвідку, технології, видобуток. Для цього необхідно залучити інвестиції.

Щодо корупції

Індійський інвестор Лакшмі Міттал зазначив, що вражений роботоб нового уряду в Україні: «Щоразу, коли ми зустрічаємося з новим урядом, ви вражаєте нас більше й більше. Корупції на верхньому рівні немає. Але її багато на нижчих рівнях. Що ви плануєте робити, щоб побороти це?»

Гончарук:

Корупція – системне явище, для боротьби з ним немає простих рішень. Мій підхід: знайти людей з правильними цінностями і забезпечувати їм можливість змінювати систему плюс захищати їх, бо їх будуть бити.

А на більш широкому рівні – прибирати підґрунтя для корупції, спрощувати регуляції і скасовувати зайві папірці, діджиталізувати. Прибрати державу з конкурентних ринків, залучити інвестиції.

Крім того – необхідно підвищувати доходи для населення. 10 млн українців живуть за межею бідності. Це робить їх ще більше незахищеними від корупції.

Щодо курсу України

Ми зберігаємо курс на євроінтеграцію. Працюємо над тим, щоб синхронізувати наше законодавство з законодавством наших європейських партнерів.

За матеріалами Facebook Aliona Osmolovska, директора з маркетингу і комунікацій Нафтогазу

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті