Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
«Трамп – шахрай та нарцис»: Сорос заявив, що найсильніші світові держави опинилися в руках диктаторів

«Трамп – шахрай та нарцис»: Сорос заявив, що найсильніші світові держави опинилися в руках диктаторів

Мільярдер переконаний, що 2020-й і наступні кілька років будуть визначальними для всього людства

«Трамп – шахрай та нарцис»: Сорос заявив, що найсильніші світові держави опинилися в руках диктаторів
Джордж Сорос
фото www.flickr.com/photos/boellstiftung/13307813654/

Найсильніші світові держави – США, Китай і Росія – опинилися в руках потенційних або справжніх диктаторів, а ряди авторитарних керманичів продовжують поповнюватись. Про це заявив Джордж Сорос під час форуму у Давосі. Розшифровка його промови вийшла на Project Syndicate.

«Трамп – шахрай та нарцис, який хоче, щоб світ обертався навколо нього. Коли його фантазія стати президентом реалізувалась, його нарцисизм виріс до патологічних розмірів. Він дійсно переступив обмеження, передбачені Конституцією, і за це йому оголосили імпічмент. Між тим, йому вдалось зібрати велику кількість прихильників, яка купились на його альтернативну реальність. Це перетворили нарцисизм на злоякісну хворобу. Він дійшов висновку, що може нав’язти свою альтеративну реальність не тільки своїм послідовникам, але і самій реальності», – сказав Сорос.

«Колега Трампа Сі (Цзіньпін – ред.) пережив болючий досвід в ранній юності. Його батько,один з перших лідерів  Компартії КНР, був з неї виключений,а  Сі ріс у вигнанні в сільський місцевості. З того часу мета правління Сі полягала у тому, щоб підтвердили панування партії над китайським життям. Він називає це «китайською мрією» «оновленого» Китаю, здатного продемонструвати свою міць та вплив у всьому світі. Щоб укріпити своє лідерство, Сі скасував ретельно розроблену систему колективного керівництва, щоб стати диктатором, як тільки набрав достатньо для цього сил», – розповів інвестор.

Сорос додав, що коли мова йде про мотивацію, Трамп та Сі є дуже різними.

«Трамп готовий пожертвувати національними інтересами США заради особистої політичної або матеріальної вигоди. І він зробить практично усе, щоб бути переобраним в листопаді. Сі, навпаки, прагне скористатись слабкими сторонами Трампа та використовує штучний інтелект для досягнення повного контролю над своїми людьми. Однак успіх Сі далеко не гарантований. Одна із вразливостей КНР полягає у тому, що від США все ще залежить забезпечення Китаю мікропроцесорами, необхідними для домінування на ринку 5G, і повного впровадження системи соціальних оцінок на основі ШІ, яка несе загрозу відкритим спільнотам», – зазначив мільярдер.

«Щоб погіршити положення Сі, адміністрація Трампа розробила всезагальну та двопартійну політику, яка оголошує Китай стратегічним конкурентом. Це єдина двопартійна політика, яку зміг виробити Трамп, і є тільки одна людина, яка може її безкарно порушувати – сам Трамп»,- наголосив він.

Сорос додав, що цього місяця Трамп різко змістив фокус своєї уваги на Іран. За його словами, у Трампа не було стратегічного плану, коли він санкціонував ліквідацію іранського генерала Касема Сулеймані.

«В той же час економічній команді Трампа вдалось перегріти і без того активну економіку. Фондовий ринок, святкуючи військових успіх Трампа, знову досягає нових висот. Але перегріту економіку не можна підігрівати і далі», – підкреслив Сорос.

«Якщо б все відбувалось ближче до виборів, це забезпечило б перемогу Трампа. Його проблем у тому, що до виборів ще дев’ять місяців. В революційній ситуації – це ціле життя», додав він.

Сорос сказав, що беручи до уваги надзвичайну кліматичну ситуацію і неспокій у всьому світі, 2020 рік і наступні кілька років будуть визначальними не тільки для лідерів США та КНР, а й всього людства.

«Я вважаю, що в якості довгострокової перспективи наша головна надія полягає у доступі до якісної освіти, зокрема до освіти, яка укріплює автономію особистості, розвиває критичне мислення і підкреслює інтелектуальну свободу», – заявив мільярдер.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті