Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Білорусь заборонила ввіз птиці з Вінницької області через пташиний грип

Білорусь заборонила ввіз птиці з Вінницької області через пташиний грип

В Україні вперше за останні майже три роки зафіксували масові випадки пташиного грипу

Білорусь заборонила ввіз птиці з Вінницької області через пташиний грип
фото pixabay.com

Білорусь заборонила ввезення в країну птиці з Вінницької області України через реєстрацію там випадків захворювання птахів високопатогенним грипом. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду Мінсільгосппроду Білорусі.

«За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин, на території Вінницької області України зареєстрований випадок захворювання птахів високопатогенним грипом», – йдеться у повідомленні департаменту.

У зв'язку з цим з 24 січня введено тимчасові обмеження на ввезення в республіку з цього регіону живої птиці, інкубаційного яйця, диких, зоопаркових та циркових сприйнятливих тварин, м'яса птиці, яєчного порошку, меланжу, альбуміну та інших харчових продуктів переробки курячого яйця, пуху і пера. Заборона також поширюється на корми і кормові добавки з птиці, корми та кормові добавки рослинного походження (за винятком кормів для кішок і собак).

Всі раніше видані дозволи на ввезення в Білорусь такої продукції з Вінницької області скасовані.

Як уточнили в департаменті, обмеження не поширюються на дозволи, видані за погодженням з комітетами по сільському господарству і продовольству облвиконкомів Білорусії, на що пройшли термічну обробку шроти для виробництва комбікормів для тварин і цінних видів риб.

Поряд з цим в департаменті наголосили на необхідності додаткових заходів контролю щодо забезпечення біологічного захисту птахівницьких об'єктів всіх форм власності.

Нагадаємо, Євросоюз тимчасово призупинив ввезення м'яса птиці з України в зв’язку з захворюванням на пташиний грип, виявленим в одному з регіонів. У Держпродспоживслужбі називають таке рішення неочікуваним.

Як повідомлялось, на приватному підприємстві «Хутір», що в Немирівському районі Вінницької області, зафіксували спалах пташиного грипу. Головний ветеринарний інспектор Вінницької області 18 січня після виявлення загибелі птиці впровадив на підприємстві карантин на 72 години до з'ясування обставин падежу та встановлення діагнозу.

«При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи 19 січня було встановлено діагноз «пташиний грип», – зазначили в Держпродспоживслужбі.

Всесвітня організація охорони здоров'я тварин 20 січня повідомила, що внаслідок спалаху пташиного грипу в Україні з 98 000 поголів'я птахів загинули 4856, решту ж курей довелося зарізати. У цьому випадку йшлося про серотип вірусу H5, зазначили в організації, не вказавши інших деталей. При цьому наголошується, що це – перший подібний випадок в Україні за останні майже три роки.

За оперативними даними станом на 23 січня 2020 року «вся наявна в епізоотичному осередку птиця умертвлена гуманним безкровним методом та спалена. Розпочалися заходи щодо проведення дезінфекційних робіт. З метою встановлення джерела інфекції ведеться епізоотичне розслідування».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті