Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
«Нафтогаз» попереджає про загрозу зриву опалювального сезону в 30 містах

«Нафтогаз» попереджає про загрозу зриву опалювального сезону в 30 містах

Газопостачання 37 тепловиків може бути припинене через борги

«Нафтогаз» попереджає про загрозу зриву опалювального сезону в 30 містах
фото УНІАН

НАК «Нафтогаз України» повідомляє про ризик припинення газопостачання з 1 лютого 2020 року 37 виробників тепла, які не виконують вимоги щодо розрахунків для отримання газу в межах ПСО. Про це пише пресслужба НАК.

Зазначається, що неналежні розрахунки таких підприємств за газ створюють загрозу для теплопостачання споживачів в 30 містах в опалювальний період. Компанія письмово повідомила ці підприємства про необхідність проведення термінових розрахунків для уникнення припинення газопостачання.

«За оперативними даними, станом на 23 січня 2020 року, таким підприємствам теплоенергетики для продовження отримання газу з 1 лютого в рамках ПСО необхідно сплатити понад 454,4 млн гривень (з урахуванням вартості газу, спожитого у грудні 2019)», – йдеться у повідомленні.

В НАК нагадали, що урядова постанова № 867 передбачає, що обов’язковими умовами постачання газу виробникам тепла є:

  • підписання договору з «Нафтогазом» відповідно до законодавства;
  • виконання хоча б однієї з умов нижче:
  • дотримання рівня розрахунків не нижче 90% (без урахування штрафних санкцій); або
  • укладення з «Нафтогазом» та виконання договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ у рамках реалізації Закону України від 3 листопада 2016 року № 1730-VIII «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»; або
  • погодження з «Нафтогазом» та виконавчим органом місцевої ради графіку погашення заборгованості до 2021 року, його дотримання та сплата поточних платежів.

У всіх інших випадках «Нафтогаз» не має правових підстав для постачання газу тепловиробникам та підписання з ними актів передачі-приймання газу на пільгових умовах, підкреслила пресслужба.

Нагадаємо: компанія «Укртрансгаз», яка до завершення анбандлінгу відповідала за газотранспортну систему України,  заявила 21 січня, що арешт її майна і рахунків «може негативно вплинути на стабільність роботи по забезпеченню сталого проходження опалювального сезону».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті