Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Джордж Сорос виділить 1 млрд на боротьбу з авторитаризмом і змінами клімату

Джордж Сорос виділить 1 млрд на боротьбу з авторитаризмом і змінами клімату

Ці дві проблеми він вважає найбільшими загрозами для людства

Джордж Сорос виділить 1 млрд на боротьбу з авторитаризмом і змінами клімату
фото DR

Мільярдер Джордж Сорос, який займає 56-е місце в рейтингу найбагатших людей США за версією Forbes зі статками $8,3 млрд, пообіцяв виділити $ 1 млрд на створення глобальної мережі університетів, яка буде займатися викладанням і дослідженнями в області боротьби з авторитаризмом і зміною клімату, передає Forbes.

Саме ці дві проблеми Сорос у своїй промові в Давосі назвав найбільшими загрозами цивілізації.

Ініціатива отримала назву The Open Society University Network. Як випливає з інформації на її сайті, засновники проекту – приватний американський коледж Бард і розташований в Австрії Центрально-Європейський університет, який фінансується Соросом. Серед партнерів проекту, зокрема, – навчальні заклади з США, Великобританії, Франції, а також розташований в Литві Європейський гуманітарний університет і Американський університет в Центральній Азії, що працює в Бішкеку.

Місія освітньої програми полягає в тому, щоб навчити молодь «захищати інтереси відкритого суспільства в умовах відродження авторитаризму», «вирішувати глобальні проблеми завтрашнього дня, знайомлячись з іншими товариствами зсередини», а також дати доступ до вищої освіти соціально пригніченим групам, повідомляється на сайті проекту.

Як пише The Wall Street Journal, цю ініціативу Сорос назвав найважливішою у своєму житті. Він заявив, що світ потребує якісної і доступної освіти, яка «зміцнює незалежність особистості, розвиває критичне мислення і підкреслює академічну свободу». Мільярдер також закликав інших меценатів внести свій вклад у проект.

Виступаючи в Давосі, мільярдер також заявив, що з урахуванням кліматичної ситуації та зоворушень, що прокотилися по деяких країнах, 2020 рік і наступні кілька років визначать долю світу.

Він розкритикував керівництво Facebook за нездатність контролювати контент у соцмережі і припустив, що у компанії є «така собі неформальна угода» з президентом США Дональдом Трампом.

«Facebook допоможе переобрати Трампа, а Трамп буде захищати Facebook», – заявив Сорос. Трампа Сорос назвав «шахраєм і абсолютним нарцисом» і заявив, що американський президент несе відповідальність за перегрів економіки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті