Захворіло у світі
5,697,334
Померло у світі
355,758
Вилікувалось у світі
2,352,278
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Дубай заборонить одноразовий пластик

Дубай заборонить одноразовий пластик

Місцеві виробники вже придумали альтернатив из природних матеріалів

Дубай заборонить одноразовий пластик
фото pixabay.com

Столиця Об'єднаних Арабських Еміратів має намір заборонити одноразовий пластик з 2021 року, передає Euronews.

Через міжнародний аеропорт Дубая і розташований навколо готельний комплекс щороку проходить до 90 млн пасажирів, які продукують 5500 тонн пластикових відходів. Ситуація обіцяє змінитися: у новому році в терміналах аеропорту будуть заборонені вироби з одноразового пластику.

Вилки, соломинки для напоїв, стаканчики і пакети повинні зникнути з прилавків тутешніх кафе і магазинів.

«95% наших партнерів зобов'язалися відмовитися від пластику і ввести в обіг альтернативи, відповідні для сфери громадського харчування та роздрібної торгівлі», – зазначив Юджин Баррі, виконавчий віце-президент Міжнародного аеропорту Дубая.

Досвід великого транспортного вузла може надихнути на аналогічні кроки й інших гравців в сфері перевезень та торгівлі.

«Деякі наші міжнародні партнери, McDonald's, Costa Coffee, Prêt à Manger, і місцеві бренди, такі як Tree House і Transee, вже замінюють пластик на екологічно чисті альтернативні рішення. Це перший крок на довгому шляху до стійких бізнес-практик», – додає Юджин Баррі.

Слідом за аеропортом 700 готелів Дубая теж витісняють зі своїх столів і барних стійок пластикові пляшки, замінюючи їх на скляну тару. Пластикові карти – ключі для номерів також обіцяють замінити на деревʼяні.

На цьому тлі попит на альтернативні рішення починає випереджати пропозицію. Директор виробничої групи Avani Middle East Петер Аврам розповів:

«Уже два роки ми вдосконалюємо альтернативні технології, особливо в сфері упаковки. Наприклад, розробили пакет, виготовлений з коренеплодів кассава. Бульби подрібнюються, змішуються з рослинним маслом. Отриману зернисту масу ми поміщаємо в машину, яка розгортає її до стану найтоншої плівки. З неї виготовляють пакети. у нас є кілька великих замовників, серед них Virgin Megastore. Ми змогли вдвічі скоротити використання пластикових пакетів, це найбільший внесок нашої компанії в спільну справу».

У Дубаї суспільство змінює свій погляд на пластикову упаковку. 90% місцевого населення вживає свідомі зусилля, щоб зменшити споживання на рівні сім'ї. Четверо з п'яти опитаних стверджують, що відправляють на вторинну переробку більше відходів, ніж п'ять років тому. Кожен четвертий респондент звертає увагу на екоініціатіви і боротьбу з пластиком великих корпорацій

Як відомо, щороку в світі виробляється 300 млн тонн одноразового пластику.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті