Захворіло у світі
11,662,574
Померло у світі
539,058
Вилікувалось у світі
6,336,732
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
Україна завадила росіянину автоматично стати главою ПАРЄ

Україна завадила росіянину автоматично стати главою ПАРЄ

Вже другий день проводиться голосування з ініціативи української делегації

Україна завадила росіянину автоматично стати главою ПАРЄ
фото DR

Увечері 28 січня стане відомо, чи займе віце-спікер Держдуми РФ, глава російської делегації у ПАРЄ Пьотр Толстой посаду заступника голови ПАРЄ. Підсумки голосування мають оголосити після 19:00. Як пише Коммерсант, Толстой міг автоматично стати одним із заступників голови ПАРЄ, але цьому стала на заваді українська делегація.

Рутинна процедура призначення заступників Голови ПАРЄ, яких зазвичай автоматично затверджують за квотою від національних делегацій, на нинішній сесії асамблеї перетворилася на інтригу.

Проти призначення заступником голови ПАРЄ Пєтра Толстого виступила член української делегації Марія Мезенцева (депутат Верховної ради від партії «Слуга народу»). Заявивши, що Толстой в минулому допускав антисемітські висловлювання (мався на увазі скандал 2017 року), а також регулярно критикував європейські цінності в своїх телешоу, Марія Мезенцева вимагала змінити процедуру і замість технічного затвердження заступника голови асамблеї провести таємне голосування щодо кандидатури делегата ПАРЄ від Росії.

Її пропозиція знайшла підтримку серед інших делегатів ПАРЄ і кандидатуру Пєтра Толстого було вирішено винести на голосування. Перша голосування пройшло в понеділок, 27 січня, але, згідно з підсумками голосування, оприлюдненими на сайті ПАРЄ, призначення Толстого віце-головою асамблеї підтримав 101 депутат, а ще 71 парламентарій голосував проти. Цього недостатньо для перемоги представника Росії, оскільки, йдеться в повідомленні ПАРЄ, для перемоги потрібно 162 голоси (при 321 депутату, присутньому в залі).

Виходячи з цього у вівторок проводиться другий тур таємного голосування. Але цього разу, щоб перемогти, Толстому достатньо набрати просту більшість.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що віце-президентом ПАРЄ став депутат з української делегації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті