Віце-президентом ПАРЄ став депутат з української делегації

Віце-президентом ПАРЄ став депутат з української делегації

Колеги нового віце-президента ПАРЄ запевняють, що він має достатньо досвіду щоб бути ефективним на цій посаді

Віце-президентом ПАРЄ став депутат з української делегації
Фото: УНІАН

Член української парламентської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Олександр Мережко обраний віце-президентом ПАРЄ. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила народний депутат, заступник голови парламентської фракції «Слуга Народу», член української парламентської делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук.

«Члена української делегації, представника «Слуги Народу» Олександра Мережка обрано віце-президентом Парламентської асамблеї Ради Європи!», – повідомила Кравчук.

Вона зазначила, що посада віце-президента є надзвичайно відповідальною, адже він за необхідності може підміняти президента ПАРЄ та головувати на засіданні Асамблеї або на дебатах (якщо не бере у них участі як доповідач).

«Також віце-президент автоматично входить до складу Бюро, яке керує роботою Асамблеї шляхом підготовки порядку денного сесій та визначення питань, що заслуговують бути висвітленими у доповідях».

Кравчук також нагадала, що двадцять віце-президентів від держав-учасниць ПАРЄ обираються щороку на початку чергової сесії і залишаються на посаді до відкриття наступної сесії.

За словами заступника голови фракції «Слуга Народу», Олександр Мережко є доктором юридичних наук, відомим вченим та фахівцем у галузі міжнародного права. Також  він має досвід викладання у США, Польщі, Індії, Азербайджані та Вірменії, знає специфіку цих країн.

«Вся делегація вітає та підтримує Олександра Мережка. Бажаємо нашому колезі успіхів!», – написала парламентар.

Нагадаємо, 17 січня парламент призначив Олександра Мережка головою комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, звільнивши його від виконання обов’язків члена комітету з питань правової політики. Також з цієї посади було звільнено народного депутата з фракції «Слуга Народу» Богдана Яременка.

Раніше делегати ПАРЄ з Литви та Латвії ініціювали перегляд повноважень делегації РФ. Голосування у ПАРЄ з даного питання відбудеться 30 січня, перед тим воно розглядатиметься у комітетах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію