Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Видобуток газу на нових родовищах може початися за три роки - Коболєв

Видобуток газу на нових родовищах може початися за три роки - Коболєв

Минулого літа компанія отримала ліцензії на розробку чотирьох середніх ділянок

Видобуток газу на нових родовищах може початися за три роки - Коболєв
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв
Фото: УНІАН

Видобування газу на чотирьох нових родовищах газу може початися приблизно за три року. Про це в інтерв’ю телеканалу «Україна 24» повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

«Ми працюємо, щоб власний видобуток не зменшувався, чи це нам вдасться, це буде залежати від успішності роботи над тими блоками, які «Нафтогаз» нещодавно отримав і отримав ліцензії для їх розробки, але відповідь у цьому питанні дуже проста: «Нафтогаз» дуже довго тримали на нульовому пайку. Нам не давали ліцензій і ми не могли шукати нові родовища», – сказав Коболєв.

За його словами, «під час каденції минулого уряду «ми отримали тільки невелику кількість (ліцензій – Mind)  тільки влітку минулого року були проведені конкурси на більш-менш великі ділянки».

«З моменту цього літа ми отримали чотири більш менш пристойного розміру площини. Це означає, що три роки ми будемо робити сейсміку, будемо робити розвідувальне буріння і тільки через три роки ми будемо там видобувати газ», – повідомив Коболєв.

Він зазначив, що програма видобутку газу мала певні умови, за яких вона мала бути реалізована. Однією з головних умов цієї програми був доступ до нових ліцензій та доступ до нових земельних ділянок для їх розробки.

«Якщо ви подивитесь на статистику відносин «Укргазвидобування» і Полтавської облради, ми отримували одні відмови… Коли постійно відмовляють нам в ліцензіях і можливості бурити, дуже важко цей газ, новий, знаходити», – сказав Коболєв.

Він зазначив, що саме у Полтавській області розташовані найбільш перспективні нові ділянки, де може видобуватись природній газ.

«У Харківській і Львівській  області ділянки більш вивчені і там перспективи знаходження нових великих родовищ менші, і глибини там більші… Наприклад зараз ми проводимо там роботи з того, щоб розпочати буріння на … щільний піщаник», – зазначив голова правління НАК «Нафтогаз України».

Також глибоке буріння, за словами Коболєва проводиться у Харківській області на Щебелинському родовищі (виснажене на 89% – Mind). «Ми будуємо надглибокий горизонт і ідемо в зону, яка ще не була досліджена повністю, і сподіваємося, що наша гіпотеза, що там є газ, вона виправдається», – сказав Коболєв.  

Він також зазначив, що бурити нові свердловини в ситуації, коли є старе родовище, в якому вибрано 90% запасу, економічно недоцільно. Адже для окупності нової свердловини потрібні нові якщо не великі, то хоча б пристойного розміру родовища, «особливо за нової низької ціни на газ».

«Ми компанія, яка, серед іншого, зобов'язана вести економічно доцільну діяльність, ми повинні платити дивіденди, наповнювати бюджет. Ми не можемо вкладати одну гривню, а отримувати 90 коп. Навіть якщо ми отримаємо одну гривню, цього замало. Ми повинні отримати якийсь прибуток, щоб компенсувати вартість капіталу. Це та дилема, з якою наша команда бореться, це знаходження нових економічно доцільних родовищ. З іншого боку ми будемо це робити в економічно доцільний спосіб», – пояснив голова правління НАКу.

Раніше Mind писав, що «Укргазвидобування» заявила про виснаження найбільших родовищ газу.

Варто додати, що АТ «Укргазвидобування», підприємство групи «Нафтогаз України», видобуває приблизно 15-15,5 млрд куб. м газу в рік, що складає 73,8% від загального обсягу видобутку в Україні.

Україна в 2018 році збільшила споживання природного газу на 1,3% до 32,3 млрд куб. м, в 2019 році – знизилася на 5% до 30,6 млрд куб. м.

З листопада 2015 року Україна припинила закупівлі газу у Росії і купує паливо, що постачається по реверсному (зворотному) напрямку – з Європи, в основному зі Словаччини, Угорщини та Польщі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті