Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
СБУ передала в Офіс Президента проєкт закону про свою діяльність

СБУ передала в Офіс Президента проєкт закону про свою діяльність

Цей документ задасть вектор перезапуску роботи служби

СБУ передала в Офіс Президента проєкт закону про свою діяльність
Голова СБУ Іван Баканов
Фото: УНІАН

Фахівці Служби безпеки України розробила проєкт закону «Про СБУ», який задасть вектор перезапуску роботи СБУ. Про це повідомляє пресслужба СБУ на своїй сторінці у Facebook.

«Ми підготували новий проєкт закону «Про СБУ». Наразі документ знаходиться в Офісі Президента. І задасть вектор перезапуску роботи служби. Це – фундамент, на якому зводиться будівля оновленої СБУ», – заявив голова Служби безпеки Іван Баканов під час засідання колегії СБУ.

Крім того він наголосив, що в майбутньому служба приділятиме більше уваги стратегічним питанням національної безпеки, боротьби з тероризмом, контррозвідувальної діяльності та відмовиться від невластивих їй функцій та повноважень.

Підбиваючи підсумки роботи за 2019 рік, Баканов назвав ключовими здобутками СБУ  попередження трьох терористичних актів, які могли призвести до загибелі мирних громадян, затримання одного з лідерів «ІДІЛ» на прізвисько «Аль Бара Шишані», який переховувався в Україні, викриття контррозвідкою чотирьох агентурних мереж ворожої спецслужби, попередження фахівцями СБУ більше ніж півтисячі кібератак, зокрема на інформаційні системи держорганів та об’єкти критичної інфраструктури.

Нагадаємо, 30 вересня, основні положення законопроекту були презентовані на засіданні комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Раніше Mind писав, що СБУ розпочала функціональний аудит власних структурних підрозділів. Метою перевірки є оптимізація чисельності служби, щоб наблизити її до стандартів ЄС та НАТО.

Нагадаємо, що виступаючи в парламенті у день призначення головою СБУ Баканов заявив, що завданням цієї служби є «забезпечувати справедливий розподіл основних соціальних благ – законності та справедливості… Для цього ми всі повинні жити за законом та принципами. Не «понятіями», а саме принципами».

Також він закликав парламен ухвалити новий закон про СБУ, який, за його словами «дозволить здійснити «мрію» службовців СБУ про демілітаризацію» та дозволить усунути деструктивну конкуренцію між правоохоронними органами.

«Дуже сподіваюся, що після прийняття цього закону служба запрацює з новою силою. Ми повинні стати технологічними, швидкими, потужними», – зазначив тоді новий очільник СБУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті