Криклій: Наступним буде проведено концесійний конкурс морського порту «Чорноморськ»

Криклій: Наступним буде проведено концесійний конкурс морського порту «Чорноморськ»

До концесії готуються морські порти «Маріуполь», «Бердянськ», «Одеса» а також аеропорти, вокзали, дороги

Криклій: Наступним буде проведено концесійний конкурс морського порту «Чорноморськ»
Міністр інфраструктури Владислав Криклій
Фото: УНІАН

Наступний концесійний конкурс буде проведено у морському порту «Чорноморськ». Також готуються до концесії морські порти  «Маріуполь», «Бердянськ», «Одеса» а низка аеропортів, вокзалів та доріг. Про це заявив міністр інфраструктури  Владислав Криклій під час презентації переможців перших концесійних конкурсів у портах України, попідомляє преслужба Кабінету Міністрів.

«Державно-приватне партнерство є нашим фаворитом, тож не зупиняємось. Готуємо концесійні проекти у морських портах «Маріуполь», «Бердянськ», «Одеса» та «Чорноморськ». Наступний концесійний конкурс буде в морському порту «Чорноморськ», – повідомив міністр.

Він уточнив, що у порту «Чорноморськ» інвесторам  буде запропоновано контейнерний термінал та поромну переправу. «Далі – конкурс у морському порту Одеси, де інвесторів має зацікавити пасажирський термінал та готель», – додав Криклій.

Окрім цього, за підтримки Світового банку  міністерство інфраструктури працює над проектами концесійних доріг Львів – Стрій та Львів –Тернопіль. «До кінця лютого плануємо визначитись щодо концесійних проектів у аеропортах «Львів», «Запоріжжя», «Херсон» та «Чернівці». Також готуємо концесії вокзалів залізничних станцій «Чоп», «Дніпро», «Миколаїв», «Харків», «Хмельницький», які мають дати нову якість для наших пасажирів на залізниці», – підкреслив Криклій.

Очільник Міністерства подякував команді Міністерства інфраструктури, проектному офісу SPILNO та партнерам із Міжнародної фінансової корпорації та ЄБРР за ефективну роботу та плідну співпрацю.

У свою чергу міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов зазначив, що українська економіка та інфраструктура є недоінвестованими і залучення концесіонерів та інвестицій є критично важливими аспектами їхнього розвитку.

Міністр транспорту та комунікацій Держави Катар Джасім Аль Сулейті повідомив, що з боку уряду та підприємців Катару є велика увага до концесії порту «Ольвія», яка стала новим етапом у розвитку двосторонніх відносин з Україною у сфері транспорту та інфраструктури.

Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон наголосив, що IFC сприяє модернізації інфраструктури в Україні та вдячна Уряду України за співробітництво: «IFC вдячна Уряду України, який визнав наш досвід у концесійних проектах та поклав на нас відповідальність мобілізувати інвестиції для оновлення інфраструктури країни через даний механізм. Обидва проекти, що перемогли на торгах, чітко відповідають потребам держави з точки зору інвестиційних зобов’язань, концесійних платежів до бюджету, а також захисту інтересів працівників підприємств та місцевих громад. Ми продовжимо плідну співпрацю з урядом у підготовці чергової хвилі пілотних концесійних проектів в інших галузях інфраструктури, включаючи дороги, аеропорти та залізницю, а також у секторах енергетики та охорони здоров’я», – сказав Джейсон Пеллмар.

Заступник директора Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні, керівник сектору інфраструктури ЄБРР в Україні Марк Магалецький відзначив ефективну співпрацю Міністерства інфраструктури України, державних підприємств і міжнародних партнерів з розробки та підготовки проектів концесій у портах «Херсон» та «Ольвія» і повідомив, що ЄБРР розглядає можливість фінансування наступних концесійних проектів.

Як повідомляв Mind, Порт «Ольвія» в Миколаєві віддано в концесію катарській компанії QTerminals. Інвестор має вкласти 3,4 млрд грн в розвиток компанії. 

Також Mind писав, що у концесію було передано Херсонський морський торгівельний порт. Переможець конкурсу мав вкласти у нього близько 300 млн грн інвестицій та ще 18 млн грн – у розвиток місцевої інфраструктури.

Нагадаємо: ДП «Херсонський морський торговельний порт» та ДП «Стивідорна компанія (СК) «Ольвія» входять у перелік держпідприємств, на яких реалізуються пілотні проекти концесії в портовій галузі.

Також додамо, що сьогодні, 31 січня, президент Володимир Зеленський запросив в Україну американських інвесторів, щоб спільно видобувати нафту й газ та будувати інфраструктуру України. Він сподівається що США скасує захисне мито на імпорт сталі з України.

Крім того повідомлялося, що Фонд держмайна та Трансперенсі Інтернешнл створюють Офіс сталих інвестицій. Він виконуватиме функцію консультативно-дорадчого органу Фонду держмайна.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло