Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Місцеві вибори, в т.ч на Донбасі, можуть відбутися наприкінці жовтня – Єрмак

Місцеві вибори, в т.ч на Донбасі, можуть відбутися наприкінці жовтня – Єрмак

Головним залишається питання контролю за кордоном

Місцеві вибори, в т.ч на Донбасі, можуть відбутися наприкінці жовтня – Єрмак
Андрій Єрмак

Наприкінці жовтня цього року Україна зможе провести місцеві вибори на всій території, включаючи ОРДЛО. Про це повідомив помічник президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак.

«Уже через 3 місяці відбудеться наступна зустріч у нормандському форматі. Сподіваюсь, що ми прийдемо на наступну «нормандську зустріч» з новим пакетом домовленостей та зробимо наступні кроки, щоб місцеві вибори за українськими законами відбулись на всій території України наприкінці жовтня», – зазначив він в інтерв'ю проекту KRYM.

«Хтось казатиме, що це занадто оптимістично. Колись мені говорили, що це нереально повернути Сенцова. Але президент це зробив», – стверджує він.

За його словами, робота над цим питанням ведеться цілодобово.

«За українським законодавством, неможливо проводити вибори, якщо є іноземні та незаконні формування, і кордон не під контролем України. В Мінських домовленостях є положення, за яким кордон передається після виборів. Президент сказав в Парижі, що ми не можемо з цим погодитись. Це суперечить українському законодавству. Такий сценарій означає просто «вийти з кімнати». Чого ми доб'ємося? Нічого... Давайте думати, як зробити так, щоб кордон до виборів був переданий», – прокоментував Єрмак.

«Якщо необхідні якісь гарантії, ще щось, давайте говорити. У мене є досвід різних складних переговорів. І є необхідність почути, навіть якщо тобі сьогодні абсолютно неприємна позиція іншої сторони, – але для якогось руху вперед потрібно почути, зрозуміти цю філософію і спробувати зробити все, щоб не поступаючись своїми інтересами, знайти вихід з цієї ситуації», – заявив помічник президента.

Нагадаємо, в ході «нормандської зустрічі» 9 грудня президенти Франції, України, Росії та канцлер Німеччини досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Зокрема, сторони домовилися про повне безстрокове припинення вогню до кінця 2019 року, взаємне звільнення утримуваних осіб до 31 грудня, подальше розведенні військ ще на трьох ділянках і проведення місцевих виборів за українським законодавством.

Раніше Зеленський заявив, що пункт Мінських угод стосовно кордону став найбільшим програшем України на переговорах.

Нагадаємо, Україна запропонувала створити на переговорах окрему групу щодо питання кордону.


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті