Британія не дотримуватиметься стандартів ЄС після Brexit

Британія не дотримуватиметься стандартів ЄС після Brexit

Джонсон навіть торгові переговори готовий покинути без угоди

Британія не дотримуватиметься стандартів ЄС після Brexit
Борис Джонсон
фото twitter.com/BorisJohnson

Після виходу з ЄС Великобританія перестане дотримуватися стандартів Євросоюзу в області захисту навколишнього середовища, прав трудящих і державних економічних субсидій. Такі висновки можна зробити, прочитавши окремі пасажі промові прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона на тему Brexit, з якою він збирається виступити перед підприємцями в понеділок, 3 лютого. Уривки з цього документа були оприлюднені в ніч на 3 лютого, передає DW.

Очікується, що Джонсон розкриє в цьому виступі цілі, яких він постарається досягти на майбутніх переговорах про подальший розвиток відносин між Лондоном і Брюсселем. Як зазначається, Джонсон збирається заявити, що на переговорах з Євросоюзом він хотів би досягти угоди рівня торговельної угоди з Канадою, однак буде готовий задовольнятися і більш загальним договором, таким, як і торговельну угоду з Австралією.

Окрім того, команда Джонсона буде готова покинути переговори і без угоди. Це буде означати, що торгові відносини між Великобританією і ЄС після завершення перехідного періоду в кінці 2020 року будуть регулюватися загальними правилами Світової організації торгівлі (СОТ), які передбачають наявність мит, до тих пір, поки не буде врегульовано питання про їх можливе зниження.

Джонсон в черговий раз підкреслить, що в разі встановлення з Євросоюзом торгових відносин, подібних до тих, що прописані в торговельній угоді з Канадою, Великобританія не буде визнавати над собою юрисдикцію європейських судів і дотримуватися інших стандартів ЄС, наприклад, в області захисту навколишнього середовища, трудового законодавства, державних субсидій

Нагадаємо: Великобританія покинула ЄС в ніч на суботу, 1 лютого. Протягом перехідного періоду, що триває до кінця 2020 року, в звичайному житті жителів країни не буде помітно будь-яких істотних змін у зв'язку з цим кроком. Однак за цей час сторонам необхідно домовитися про подальше оформленні відносин, в першу чергу в сфері двосторонньої торгівлі.

Брюссель домагається підписання торговельної угоди з Лондоном, заснованого на рівної конкуренції (Level Playing Field) і принципі «ніяких мит, ніяких квот, ніякого демпінгу». Ключовими питаннями на переговорах також повинні стати рибальство, безпеку і доступ до баз даних.

Теоретично Борис Джонсон до кінця липня 2020 року може попросити Брюссель про продовження перехідного періоду після Brexit ще на два роки, проте глава британського уряду вже заявив, що не збирається цього робити.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло