«Газпром» використав 46% оплачених потужностей транзиту через Україну

«Газпром» використав 46% оплачених потужностей транзиту через Україну

Транзит склав 2,55 млрд куб м, а російська сторона розрахувалась за 5,52 млрд куб м

«Газпром» використав 46% оплачених потужностей транзиту через Україну
фото utg.ua/

Транзит газу через Україну в січні 2020 року склав 2,55 млрд куб м, тоді як послуги транзиту були оплачені з розрахунку 5,52 млрд куб м. Про це повідомив глава Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон у Facebook.

«Згідно з оперативними даними транзит в січні склав 2,548 млрд кубометрів. Послуги оплачені з розрахунку 5,518 млрд кубометрів. Рекламні потужності використані на 46%», – повідомив Макогон.

Нагадаємо: раніше Макогон повідомляв, що обсяг транзиту російського газу через територію України склав з 1 січня 2020 року 2 млрд кубометрів, при цьому Україна отримала плату за транзит 4,272 млрд кубометрів – в зв’язку з вступом в дію правила «качай або плати» в новій транзитній угоді.

Як повідомлялося раніше, 30 грудня «Газпром» підписав з українською стороною всі документи, необхідні для транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року.

Зокрема, «Газпром» і «Нафтогаз» підписали угоду на організацію транспортування газу через територію України. «Нафтогаз» виступає компанією-організатором транзиту російського газу з 1 січня 2020 року і бере на себе відповідні ризики. Також «Нафтогаз» і «Оператор ГТС України» уклали транспортну угоду, а «Газпром» і «Оператор ГТС України» – міжоператорську угоду.

Компанія-організатор повинна забронювати потужності ГТС України в загальному обсязі 225 млрд кубометрів газу терміном на 5 років: у 2020 році – 65 млрд кубометрів, в 2021-2024 роках – по 40 млрд кубометрів.

Пізніше «Нафтогаз України» уточнив, що підписана угода передбачає принцип «качай або плати».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті