Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
741,030 осіб
Померло у світі
35,114 осіб
Вилікувалось у світі
156,838 осіб
Захворіло в Україні
480 осіб
Померло в Україні
11 осіб
Вилікувалось в Україні
6 осіб
Макогон: Україна прокачала транзитом 2 млрд кубів газу, а отримала плату за 4 млрд кубів

Макогон: Україна прокачала транзитом 2 млрд кубів газу, а отримала плату за 4 млрд кубів

Це реальний результат підписання нового контракту і принципу «качай або плати»

Макогон: Україна прокачала транзитом 2 млрд кубів газу, а отримала плату за 4 млрд кубів
фото Shutterstock

Обсяг транзиту російського газу через територію України склав з 1 січня 2020 року 2 млрд кубометрів, при цьому Україна отримала плату за транзит 4,272 млрд кубометрів – в зв’язку з вступом в дію правила «качай або плати» в новій транзитній угоді, повідомив глава «Оператор ГТС України» Сергій Макогон у Facebook.

«Без зайвого шуму та пилу ми вже про транспортували транзитом 2 млрд м3 газу з РФ до країн ЕС та Молдови. Ватро зауважити, що у той самий час ми отримали плату за 4,272 млрд м3 (178 млн м3 на добу). Це реальний результат підписання нового контракту, який базується на європейських засадах та включає принцип «качай або плати», – написав Макогон на своїй сторінці в Facebook.

Ну і ще одна гарна новина від Оператор ГТС України. Без зайвого шуму та пилу ми вже про транспортували транзитом 2 млрд...

Опубліковано Sergiy Makogon Пʼятниця, 24 січня 2020 р.

Як повідомлялося раніше, 30 грудня «Газпром» підписав з українською стороною всі документи, необхідні для транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року.

Зокрема, «Газпром» і «Нафтогаз» підписали угоду на організацію транспортування газу через територію України. «Нафтогаз» виступає компанією-організатором транзиту російського газу з 1 січня 2020 року і бере на себе відповідні ризики. Також «Нафтогаз» і «Оператор ГТС України» уклали транспортну угоду, а «Газпром» і «Оператор ГТС України» – міжоператорську угоду.

Компанія-організатор повинна забронювати потужності ГТС України в загальному обсязі 225 млрд кубометрів газу терміном на 5 років: у 2020 році – 65 млрд кубометрів, в 2021-2024 роках – по 40 млрд кубометрів.

Пізніше «Нафтогаз України» уточнив, що підписана угода передбачає принцип «качай або плати».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію