Пінчук продає свій газовий бізнес – ЗМІ

Пінчук продає свій газовий бізнес – ЗМІ

Мова йде про компанію Geo Alliance, яку у Пінчука оцінюють у $300 млн

Пінчук продає свій газовий бізнес – ЗМІ
Віктор Пінчук
Фото: pinchukfund.org

Український олігарх Віктор Пінчук та мільярдер Іен Тейлор готуються продати газовидобувну компанію Geo Alliance. Про це пише ЕП із посиланням на джерело.

Зазначається, що група Geo Alliance, яка складається з 16 родовищ, була сформована у 2 коротких етапи.

Перший тривав з вересня по листопад 2004 року, протягом яких на маловідомі компанії «Природні ресурси», «Оберон-вугілля» і «Інтек гео» було оформлено десять родовищ вуглеводнів.

Другий відбувся в липні 2007 року, коли невідоме підприємство «Східний геологічний союз» стало власником шести нафтогазових ділянок, частина з яких до цього була розвідана за рахунок державної НАК «Надра України», – повідомляє видання.

У 2012 році в газовому бізнесі Пінчука з'явився партнер: 25% акцій Geo Alliance викупив Vitol Group (Нідерланди) – найбільший нафтовий трейдер в світі, чия мінімальна річна виручка складає $150 млрд А в 2017 році Vitol наростив свою частку в Geo Alliance до 50 %.

«Для обох сторін Geo Alliance грав роль вхідного квитка на український газовий ринок. Так, в період президентської каденції Петра Порошенка структури Vitol самостійно, без компаній Пінчука, брали участь в конкурсі уряду на право розробки Юзівської ділянки вуглеводнів запаморочливою площею 7,9 тис кв км, але програли. Структури EastOne в той же період цікавилися покупкою газодобувної компанії «Куб-газ», але поступилися нею Burisma Holdings Миколи Злочевського. Результатом різнобічних інтересів EastOne і Vitol стало теперішнє «розлучення», – йдеться в матеріалі.

«Geo Alliance виставлений на продаж», – повідомило ЕП джерело на ринку.

Видання звернулось за коментарями до Geo Alliance і Наталі Вовк, яка очолює прес-службу Пінчука, але у обох випадках не отримала відповідей.

Один із бізнес-партнерів Пінчука, який побажав залишитися неназваним, в розмові з ЕП спростував інформацію про продаж Geo Alliance. За його словами, цю інформацію він «отримав з перших вуст», тобто від Пінчука.

Але джерело ЕП наполягає на своїй інформації і наводить три аргумента.

Перший – рішення про продаж Geo Alliance розглядається Пінчуком паралельно з продажем другого «не ключового» бізнесу – банку «Кредит Дніпро».

Другий – Geo Alliance продається за погодженням з Vitol. Таким чином, мова йде про продаж 100% цього газового бізнесу.

Третій – у Пінчука оцінюють Geo Alliance в $300 млн, але в Vitol, як і на всьому вітчизняному ринку, цю ціну вважають відверто завищеною.

За словами джерела видання, щоб виправдати заявлену вартість, засновник EastOne взявся «накачувати» свій газовий бізнес новими активами.

«Vitol – найбільший світовий трейдер вуглеводнів, тому його відхід з українського ринку – негативний сигнал потенційним інвесторам України. Справа не тільки в іміджевих втратах. Відхід нідерландської групи, який готується, символізує черговий виток кризи у вітчизняній газодобувної галузі, викликаний обвалом цін на блакитне паливо. Якщо погано видобувачам, то не минути лиха і їх основному контрагенту – групі «Інтерпайп» Пінчука. Її трубні заводи ще в 2019 році почали відчувати згортання виробничої програми «Укргазвидобування» – найбільшого виробника вуглеводнів в Україні», – йдеться у статті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло