Захворіло у світі
1,159,515 осіб
Померло у світі
62,376 осіб
Вилікувалось у світі
237,436 осіб
Захворіло в Україні
1096 осіб
Померло в Україні
28 осіб
Вилікувалось в Україні
23 особи
В Кабміні можуть скасувати дві окремі платіжки за газ – Оржель

В Кабміні можуть скасувати дві окремі платіжки за газ – Оржель

Оплата за транспортування залишиться, але буде вказана в одній квитанції

В Кабміні можуть скасувати дві окремі платіжки за газ – Оржель
Олексій Оржель

Українці, починаючи з січня 2020 року, отримують за використання побутового газу дві платіжки: із загальної суми в рахунках окремо виділили плату за розподіл і транспортування газу. Втім, в уряді вже зайнялися розробкою варіанту оплати за газ по-новому без використання двох платіжок. Про це заявив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель в ефірі одного з українських телеканалів, пише ZN.ua.

«Розробляється механізм, щоб не було окремих платіжок. Щоб була окрема стаття, яку потрібно сплатити, але не дві платіжки, щоб не дратувати українців», – сказав Оржель.

При цьому саму абонплату не будуть скасовувати навіть для тих, хто підключив газ і не користується ним, підкреслив міністр. Оржель пояснив, що вилучені кошти витрачаються на підтримку газової інфраструктури в робочому стані.

«Є інфраструктурна складова в тарифах. Для того, щоб в будь-який час доби споживач міг отримати газ, газ знаходиться під тиском. Це коштує грошей. Є постійні витрати, є речі, в які все одно потрібно вкладати кошти», – пояснив Оржель.

Нагадаємо, Кабінет міністрів готує до запуску сайт, де можна буде побачити структуру тарифів на газ в різних регіонах країни. Уже в лютому українці зможуть отримати повну інформацію про газ в різних регіонах України і про способи оплати за нього.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію