Як знизити ризик захворіти на рак?
Pekлama

Як знизити ризик захворіти на рак?

Кожна людина знаходиться в стадії умовного онкологічного процесу. Що потрібно робити для того, аби підвищити свої шанси прожити довге і активне життя

Этот материал также доступен на русском
Як знизити ризик захворіти на рак?

Святослав Ханенко, сімейний лікар, засновник і головний лікар клініки для здорових SQLAB

04.02.2020 відзначається Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями. Від самої згадки цього слова по спині пробігає холодок (у більшості сімей, на жаль, є сумна історія, пов'язана з ним). Однак сьогодні я б хотів допомогти вам подивитися на цю проблему з іншого боку.

Знаєте, чого рак не любить найбільше? Коли його не бояться і приймають постійні активні заходи для його раннього виявлення, профілактики та лікування. Що б ви відповіли, якби я сказав, що кожен, хто читає ці слова, вже знаходиться в тій чи іншій стадії умовного «онко» процесу? Саме так: кожен день в наших тілах в результаті мутацій (природний процес) з'являється близько 400 000 ракових клітин! І тільки завдяки адекватній реакції нашої імунної системи ці клітини вдається виявити, локалізувати і знищити.

Онкологічний процес виходить на подальші стадії свого розвитку тільки тоді, коли взаємодія всередині організму розладжується до такої міри, що він вже не може справлятися з цим завданням. Чим далі, тим складніше обернути процес назад.

У колекції чорного медичного гумору є такий жарт: «Хто не помре від інфаркту або інсульту, той помре від раку». З одного боку, в цьому криється гірка правда: продовжувати життя людям з гіпертонією і діабетом другого типу навчилися на досить довгий період часу ...Достатньо довгий для того, щоб заслабла імунна система була не в змозі стримувати природний для всіх онкологічний процес. Повторюся: пухлина не є проблемою якогось конкретного органу. Це проблема імунітету всього організму.

Звичайно, в локалізації пухлини важливі місцеві умови, сприятливі для її розвитку. Але набагато більше значення має здатність або нездатність імунної системи зупинити і повернути цей процес назад.

На питання «хто винен?» відповіли. Тепер перейдемо до питання «що робити?». В першу чергу, позбавитися від порожнього страху, який сковує. Для нього в житті не повинно залишитися місця. А повинно бути місце для активних дій і вивчення себе. Життя не вічне, і далеко не все в наших руках. Нам залишається лише слідувати правилу: «Роби, що повинен і будь, що буде».

Що ж робити?

  1. Проходити регулярне медичне профілактичне обстеження.
  2. Правильно харчуватися (середземноморська дієта).
  3. Пити достатню кількість води.
  4. Забезпечити собі регулярну фізичну активність.
  5. Медитувати.
  6. Вірити, надіятися, любити.
  7. Не забувати про регулярне санаторно-курортне оздоровлення.
  8. Регулярно консультуватися зі своїм сімейним лікарем, якому ви довіряєте.

Особливість ракового процесу, з одного боку, в тому, що він може протікати довго, і люди починають підозрювати про нього, лише коли його прояви очевидні. І в такому випадку регулярні обстеження можуть врятувати життя.

З іншого боку, існують рідкісні форми раку (приклад раку підшлункової залози Стіва Джобса), або лейкози, які властиві молодим людям. Вони розвиваються стрімко. Але, в будь-якому випадку, додаткові увага і турбота по відношенню до себе підвищують шанси на довге й активне життя, незалежно від того, які випробування нам судилося пройти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті