У російського ядерного палива ТВЕЛ з’явиться конкурент у Європі

У російського ядерного палива ТВЕЛ з’явиться конкурент у Європі

Щодо закупок палива були обговорення з українським «Енергоатомом»

У російського ядерного палива ТВЕЛ з’явиться конкурент у Європі
фото Wikipedia

Французька компанія Framatome розробляє ядерне паливо, яке можна буде використовувати в атомних реакторах радянського або російського типу. Про це заявив виконавчий директор з продажу Framatome Фредерік Лельєвр під час круглого столу «Геополітика ядерної енергії» в брюссельському аналітичному Центрі європейської політики, передає Deutsche Welle.

«Ми розглядаємо шляхи підтримки суверенітету держав ЄС, розробляючи паливо для реакторів російського дизайну. Ми хочемо надати Європі альтернативу поставок палива», – зазначив Лельєвр.

За його словами, така альтернатива паливу російської компанії «ТВЕЛ» повинна бути повністю «розроблена в Європі» і «вироблятися в Європі» місцевими компаніями. Топ-менеджер додав, що Framatome уже вклала в цей проект «значну суму грошей». Щодо термінів, за словами Лельєвра, це займе «певний час».

На запитання кореспондента DW, чи проявляла інтерес до закупівель такого палива Україна, Лельєвр відповів: «У нас були обговорення з оператором українських АЕС «Енергоатомом».

Як відомо, холдинг «ТВЕЛ» входить до складу державної корпорації «Росатом», що постачає ядерне паливо ряду атомних електростанцій в країнах Євросоюзу, зокрема Болгарії, Словаччині, Фінляндії та Чехії. Україна, як і раніше, закуповує більшість палива для своїх АЕС у Росії, але все частіше використовує тепловиділяючі збірки американської компанії Westinghouse.

У 2019 році продукція Westinghouse склала 40% в українському імпорті ядерного палива.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті