Кількість скарг бізнесу на дії держорганів зменшилась у IV кварталі на 4% – Рада бізнес-омбудсмена

Кількість скарг бізнесу на дії держорганів зменшилась у IV кварталі на 4% – Рада бізнес-омбудсмена

Компаніям повернули 347 млн грн

Кількість скарг бізнесу на дії держорганів зменшилась у IV кварталі на 4% – Рада бізнес-омбудсмена
Фото shutterstock

Загальна кількість скарг бізнесу на дії державних органів в Україні зменшилась у IV кварталі у на 4% до попереднього кварталу. Про це повідомляється на веб-сайті Ради бізнес-омбудсмена у четвер.

«Протягом останніх трьох місяців підприємці 412 разів зверталися до нас за допомогою в оскарженні неправомірних дій державних органів. Ми закрили 249 справ і допомогли компаніям повернути 347 млн. грн… Проти попереднього кварталу загальна кількість скарг бізнесу зменшилась на 4%», – зазначається у повідомленні.

Згідно повідомлення, підприємства менше скаржилися на податкові перевірки (податкові питання – 62% від загальної кількості скарг), податкові кримінальні справи та розірвання договорів про визнання електронної звітності, але зросла кількість скарг на блокування податкових накладних.

Крім того, порівняно з попереднім кварталом бізнес більше скаржився на процедурні зловживання та бездіяльність Національної поліції (дії правоохоронців – 12% від загальної кількості скарг), а також з приводу кримінальних справ, порушених Службою безпеки України.

Зросла кількість звернень щодо неправомірних дій державних регуляторів.

Переважна більшість (84%) заявників – українські компанії. Найчастіше зверталися за допомогою оптовики (27%), виробники (16%), фізичні особи-підприємці (10%), представники сектору нерухомості та будівництва (10%), а також агробізнесу та гірничодобувної промисловості (8%). Понад третина звернень (39%) надійшла з Києва.

Рада бізнес-омбудсмена – незалежний постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України. Вона фінансується через мультидонорний рахунок ЄБРР. Країни-донори – Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія Великобританія, США та Європейський Союз.

Загальний фінансовий ефект для бізнесу від роботи Ради бізнес-омбудсмена з 2015 року склав 17,9 млрд грн, у тому числі за 2019 рік – 4,6 млрд грн.

Джерело – Рада бізнес-омбудсмена

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло