Білорусь втратить вдвічі більше коштів через закупівлю нафти в Росії
Різниця в роздрібних цінах на паливо в Білорусі й Росії становить 10-13%

Втрати білоруських нафтопереробних заводів у 2020 році через подорожчання нафти в результаті податкового маневру в нафтовій галузі Росії вдвічі перевищать втрати 2019 року, заявила начальник планово-економічного управління білоруського концерну «Бєлнєфтєхім» Анна Гуріна.
«У 2020 році втрати білоруських НПЗ від подорожчання сировини за рахунок податкового маневру будуть вдвічі більшими, ніж в 2019 році», – заявила Гуріна в інтерв'ю виданню «Вісник Бєлнєфтєхіму», передає RNS.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Вона підкреслила, що російські переробники нафти мають можливість підтримувати ефективність за рахунок відповідних виплат з федерального бюджету РФ зворотного акцизу, який компенсує подорожчання сировини, і демпфуючого коефіцієнта, що дозволяє стримувати ціни на внутрішньому ринку, в результаті чого різниця в роздрібних цінах на паливо в Білорусі й Росії сьогодні становить близько 10-13%.
В листопаді минулого року заступник голови білоруського держконцерну «Бєлнєфтєхім» Андрій Бунаков заявляв, що втрати білоруських НПЗ через завершення податкового маневру в Росії можуть скласти $320 млн в 2019 році і $5,8 млрд за період 2019-2024 років. Він уточнював, що компанія виходить з вартості світової ціни на нафту в $60 за барель
У липні 2018 року Держдума РФ в третьому читанні прийняла законопроект про завершення податкового маневру в нафтовій галузі. Законопроект передбачає поступове зниження ставки вивізного мита на нафту з 30% до 0% від ціни нафти протягом 6 років, починаючи з 1 січня 2019 року. Доходи бюджету будуть компенсовані за рахунок збільшення суми податку на видобуток корисних копалин (ПВКК), які будуть сплачені надрокористувачами при видобутку нафти і газового конденсату. При цьому будуть збережені діючі пільги по ПВКК.
Нагадаємо, Литва запропонувала Білорусі регулярні поставки нафти та газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.