Захворіло у світі
44,495,972
Померло у світі
1,174,225
Вилікувалось у світі
30,058,850
Захворіло в Україні
370,417
Померло в Україні
6,868
Вилікувалось в Україні
151,632
У Facebook повідомили, що припинили операцію російської розвідки в Україні

У Facebook повідомили, що припинили операцію російської розвідки в Україні

Найбільша соцмережа в світі підтвердила, що російська розвідка створює «ферми тролів» в інтернеті

У Facebook повідомили, що припинили операцію російської розвідки в Україні
фото pixabay.com

Facebook повідомила в середу, що призупинила роботу цілої мережі акаунтів, що використовувалася російською військовою розвідкою для поширення дезінформації в інтернеті і націленої на Україну та інші країни Східної Європи. Про це повідомляє Reuters.

«Хоча особи, що стоять за цією мережею, намагалися приховати свої дані й координацію, наше розслідування виявило зв'язок з російськими службами військової розвідки», – йдеться в заяві Facebook.

Москва раніше спростовувала твердження Заходу про політичне втручання, включаючи висновки спецпрокурора США Роберта Мюллера про те, що Росія використовувала соцмережі в спробі вплинути на президентські вибори в США в 2016 році.

Глава відділу кібербезпеки Facebook Натаніель Глейхер повідомив, що в ході останньої російської операції на Facebook і в Instagram було задіяно понад 100 акаунтів для створення фейкових особистостей, які часто видавали себе за журналістів у країнах-мішенях.

Часто ці акаунти зв'язувалися з місцевими ЗМІ та політиками, щоб оприлюднити фейкові новини на суперечливі теми, такі як звинувачення в корупції, порушення прав людини в Криму та катастрофа MH17 в 2014 році.

Дослідники з аналітичної компанії Graphika, які перевіряли акаунти в Facebook до того, як їх було видалено, повідомили, що основна активність ботів велася в 2016 та 2017 роках, хоча деякі акаунти були створені недавно – в цьому році.

Також Facebook видалила ще 2 мережі ботів –  іранську, націлену  на США, та ще одну, спрямовану на піар-кампанію у Вʼєтнамі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті