Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Українці в Ухані: «Навіть Вануату евакуювали своїх громадян, а нас досі – ні»

Українці в Ухані: «Навіть Вануату евакуювали своїх громадян, а нас досі – ні»

Спеціальний чартерний рейс із Києва так і не прилетів

Українці в Ухані: «Навіть Вануату евакуювали своїх громадян, а нас досі – ні»
Facebook Iryna Chuyko

Українська влада досі не спромоглася організувати евакуацію громадян України, які знаходяться в китайському місті Ухань – епіцентрі поширення коронавірусу. Про це у своєму Facebook повідомила українка Ірина Чуйко, яка знаходиться в Ухані.

За її словами, всі українці – близько 50 людей, які перебувають в цьому китайському місті, вже підписали всі необхідні документи, які потрібні для евакуації – зокрема, згоду на проходження карантину на батьківщині. Українцям у посольстві виділили невеликі кошти для покупки речей першої необхідності під час евакуації, а також виділили спеціальний автобус, який їх забере в намічений час просто з дому – тому що в Ухані не ходить громадський транспорт зараз.

Також їм пообіцяли, що за ними прилетить спеціальний чартерний рейс із Києва, але 11 лютого стало відомо, що він не прилетить.

«І ось, всі на валізах. В Україні по всіх новин передають, що людей евакуюють з Ухані і чекають вдома. А вранці 11 лютого нам повідомляють, що літак, спеціальний рейс з Києва, за нами не прилетить. І ось тут стало гірко. До цього ми в чатах трохи посміювалися над росіянами, яких забрали на військових літаках без туалету з відром за шторкою... Але за ними хоча б літак прилетів. А за нами – ні», – написала вона.

Чуйко наголосила, що це неправда, ніби евакуація затримується з причини того, що хтось із українців не підписав згоду на карантин.

«Представник Консульства нас попередив, що ми обов'язково повинні підписати документ про те, що ми згодні проходити карантин на батьківщині – інакше без нього ми не сядемо в літак. Тому всі підписали цей документ, і пані Скалецька (Зоряна Скалецька, міністр охорони здоровʼя – ред.) несе перед камерами на всю країну відверту нісенітницю, називаючи причиною затримки евакуації те, що хтось не підписав документ. Просто немає слів», – зазначила вона.

О наболевшем. Об эвакуации граждан Украины из Уханя – эпицентра распространения коронавируса. Друзья, пишу о...

Опубліковано Iryna Chuyko Вівторок, 11 лютого 2020 р.

«Ще 2 тижні тому керівництво нашої країни заявляло, що вони повністю готові. Раз у раз говорили про місце проведення карантину – спочатку, що це десь в Рівному. Потім – 2 бази в Київській області... А вчора чиновники заявили, що у них немає місця для карантину... Що, правда?!», – пише українка.

«Можна нарікати на економіку, її занепад. Але, пардон – Вануату евакуювали своїх людей. А також Папуа-Нова Гвінея, Бангладеш і ще ряд країн з менш розвиненою економікою, яку не порівняти з «європейською» державою», – резюмувала Чуйко.

Цю ж інформацію підтвердила на своїй сторінці в соцмережі ще одна громадянка України Ольга Батура. За її словами, всі інші країни вже евакуювали своїх громадян. За словами Ольги, українці вирішили писати про те, що вони залишилися в Ухані, «всюди, де тільки можна», щоб привернути увагу до цієї проблеми.

Не хотіла писати, але ... Сьогодні прокинулась з надією, що нарешті полетимо додому! Та, близько 9 ранку (за китайським...

Опубліковано Olga Batura Понеділок, 10 лютого 2020 р.

Нагадаємо, про те, як будуть евакуювати з Уханя та інших китайських міст  громадян України, розповів на брифінгу 10 лютого директор Центру громадського здоров'я МОЗ України Ігор Кузін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті