Прибуток банківського сектору в 2019 році оновив історичний рекорд

Прибуток банківського сектору в 2019 році оновив історичний рекорд

Показник за минулий рік утричі перевищив результат 2018 року

Прибуток банківського сектору в 2019 році оновив історичний рекорд
фото Shutterstock

Прибуток банківського сектору України в 2019 році є майже втричі вищим, ніж роком раніше. Він склав рекордні 60 млрд грн. Про це у Facebook написала заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

Вона наголосила, що  це не надприбутки держбанків від ОВДП. Це реальний прибуток банківського сектору. Якщо подивитись на процентний дохід держбанків, то інвестовані ОВДП – це всього лише 12%.

«Банкірам буде цікавий інший показник – ROE, тобто віддача на капітал. В наших банках ROE сьогодні – 34,2%. Це вище, ніж загальноєвропейський показник – 7%, і вище, ніж у країн-сусідів: Угорщина – 18%, Румунія – 17%, Чехія -16%. Більше 10 українських банків мають показник ROE більше 30%», – розповіла Рожкова.

За її словами, за рік кількість збиткових банків зменшилася з 13 до 6. Лідером за прибутками в 2019 році є ПриватБанк (32 млрд грн).

Рожкова пояснила, що основними факторами отримання надприбутків стали висока операційна ефективність банків та низькі відрахування у резерви, які за рік зменшились удвічі – з 24 до 12 млрд грн.

Вона спрогнозувала, що настільки високими прибутки надалі не будуть.

«Завдяки сповільненню інфляції процентні ставки знижуватимуться, а отже і знижуватиметься процентна маржа банків. Крім того, стрімкий розвиток технологій та небанківського сектору, стандарти розкриття інформації споживачам сприятимуть посиленню конкуренції і вимагатимуть від банків більш виваженого підходу до формування ціни на продукти», – поянила Рожкова.

Нагадаємо: платоспроможні банки у січні-листопаді 2019 року отримали 59 млрд грн чистого прибутку. За аналогічний період минулого року банківська система отримала чистий прибуток у розмірі 19,9 млрд грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло