Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
Вчені дослідили, як довго коронавірус живе на одязі та інших поверхнях

Вчені дослідили, як довго коронавірус живе на одязі та інших поверхнях

Вони рекомендують спеціальні препарати для обробки поверхонь

Вчені дослідили, як довго коронавірус живе на одязі та інших поверхнях
фото DR

Коронавірус нового типу може жити на одязі та інших предметах не менше 9 днів. Про це йдеться в статті, опублікованій в The Journal of Hospital Infection.

Вчені досліджували коронавіруси SARS і MERS, геноми яких схожі на новий вірус. Виявилося, що патогенні мікроорганізми здатні зберігатися на різних матеріалах, таких як дерево, папір, пластик, скло, і залишатися заразними при кімнатній температурі до дев'яти днів.

«Аналіз 22 досліджень показує, що ці коронавіруси можуть зберігатися на неживих поверхнях, таких як метал, скло або пластик, аж до 9 днів, але можуть бути ефективно дезактивовані з допомогою дезінфекції поверхні за допомогою 62-71% етанолу, 0,5% перекису водню або 0,1% гіпохлориту натрію. Інші біоцидні агенти, такі як 0,05-0,2% хлорид бензалконію або 0,02% диглюконат хлоргексидину, є менш ефективними», – рекомендують науковці.

«Оскільки для лікування вірусу  2019-nCoV немає спеціальних методів, раннє стримування і запобігання подальшого поширення матимуть вирішальне значення для припинення епідемії і для боротьби з цим новим інфекційним ланцюжком», – йдеться в статті.

Лікарі наголосили, що термін життя вірусу зростає при низькій температурі і високій вологості повітря. Вони закликали працівників лікарень ретельно дезінфікувати поверхні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті