Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
Аналітики вирахували, завдяки чому Tesla обійде конкурентів у виробництві електрокарів

Аналітики вирахували, завдяки чому Tesla обійде конкурентів у виробництві електрокарів

Акумулятор – найдорожча складова частина електромобіля, від якого залежить його вартіcть

Аналітики вирахували, завдяки чому Tesla обійде конкурентів у виробництві електрокарів
teslamotorsclub.com

Перевага Tesla над конкурентами багато в чому визначається вартістю її акумуляторів. У Tesla ціна циліндричної батареї не перевищує $158 за кВт/год. Батареї інших автовиробників дорожчі на 25-40%. Як стверджує HighTech Plus, скоротити відставання в ціні батарей в найближчі 10 років не вийде.

Tesla залишається лідером ринку електромобілів, але конкуренти і традиційні автовиробники активно переводять свої виробництва на випуск електрокарів. Проте  обіграти компанію Ілона Маска буде непросто, зазначає Business Insider.

Секрет її успіху не тільки у високій швидкості прийняття інженерних і маркетингових рішень, а й у дешевизні акумуляторів – найдорожчої частини електромобіля.

Як підрахували аналітики з Cairn Energy Research Advisors, в минулому році вартість комплектів циліндричних батарей, які використовуються в автомобілях Tesla, становила $158 за кВт/год. Конкуренти використовують батареї іншої форми, які дорожчі.

Наприклад, плоскі батареї Porsche Taycan і Chevrolet Bolt EV коштують по $200 за кВт/год. Призматичні батареї, які використовуються BMW, ще дорожчі – до $253 за кВт/год.

Дослідникам з Cairn Energy довелося розраховувати вартість акумуляторів (самі виробники ці дані приховують) за допомогою складної математичної моделі. Вона включала в себе більше 500 змінних, включаючи ціни на сировину і хімікати.

Аналіз також виявив, що починаючи з 2016 року, ціни на батареї значно знизилися. Тоді вартість циліндричних, плоских і призматичних акумуляторів становила $265, $285 і $320 за кВт/год відповідно. Саме циліндричні батареї подешевшали найсильніше.

Якщо ця тенденція продовжиться, то до 2030 року вартість 1 кВт/год для циліндричних батарей складе $98, для плоских – $137 і для призматичних – $143.

Таким чином, правильний вибір акумуляторів буде підтримувати лідерство Tesla навіть через десять років.

Tesla веде розробку власних акумуляторів і має намір побудувати завод з їх виробництва. Це дозволить їй ще сильніше знизити ціну батарей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті