Вітренко через суд «вибиватиме» свою премію за перемогу над «Газпромом»

Вітренко через суд «вибиватиме» свою премію за перемогу над «Газпромом»

Виконавчий директор НАК вимагає, щоб «Нафтогаз» виконав зобов'язання за трудовим договором

Вітренко через суд «вибиватиме» свою премію за перемогу над «Газпромом»
Виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
фото УНІАН

Виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко подав позов до Печерського суду Києва у зв'язку з невиплатою йому премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі над «Газпромом».

«Я вимагаю виконання «Нафтогазом» зобов'язань за трудовим договором – виплати зарплати. Ця премія – це частина зарплати за українським законодавством, вона прописана в моєму трудовому договорі і тому повинна була автоматично бути виплачена 30 грудня 2019 року», – сказав він в телепрограмі  на телеканалі «UA: Перший», передає Інтерфакс-Україна.

Вітренко пояснив, що раніше пропонував керівництву компанії країни варіанти щодо цієї премії, проте будь-яка реакція на них відсутня.

Раніше на цьому тижні він повідомив, що в середині січня запропонував політичному керівництву країни розділити його премію порівну між усіма українцями. Вітренко наголосив, що вважає премію заслуженою, і закликав владу публічно визнати обґрунтованість її виплати і тим самим продемонструвати свою прихильність принципу соціальної справедливості.

Нагадаємо: у травні 2018 року Наглядова рада НАК вирішила преміювати 41 співробітника компанії на загальну суму $46,3 млн за їх внесок в перемогу за підсумками тяжби з «Газпромом» в Стокгольмському арбітражі. Загальний обсяг виплат на рівні 1% суми виграшу в арбітражі ($4,6 млрд) становитиме $ 46,3 млн (з них податок на доходи фізичних осіб та інші збори – $9 млн). У 2018 році була виплачена перша частина премій на суму $20,7 млн ​​(541 млн грн), інша частина премій повинна виплачуватися протягом трьох років виключно за умови успішного стягнення з «Газпрому» залишку виграшу.

Як писав Mind, Україна отримала від «Газпрому» відсуджені в Стокгольмському арбітражі $ 2,9 млрд,.

Також нагадаємо:  28 лютого 2018 року  Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення на користь «Нафтогазу». Він підтвердив порушення «Газпромом» зобов’язань щодо обсягів транзиту та присудив компенсацію «Нафтогазу» в розмірі $4,63 млрд. Це рішення означає, що «Газпром» мав сплатити «Нафтогазу» близько $2,56 млрд, з урахуванням остаточного розрахунку за газ, поставлений у 2014 та 2015 роках.

Першу частину компенсації – $2,1 млрд (45% від суми) – «Нафтогаз» отримав у вигляді газу, що був поставлений «Газпромом» 2014 року. «Нафтогаз» відобразив цю частину виграшу у звітності за 2017 рік і сплатив відповідні дивіденди й податки до державного бюджету у 2018 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію