Захворіло у світі
1,587,209
Померло у світі
94,850
Вилікувалось у світі
353,291
Захворіло в Україні
1892
Померло в Україні
57
Вилікувалось в Україні
45
США піднімають мита на літаки з Євросоюзу

США піднімають мита на літаки з Євросоюзу

Очікується, що оновлені мита діятимуть з 18 березня

США піднімають мита на літаки з Євросоюзу
фото www.flickr.com/photos/matchit/530543863

На тлі суперечки між США і Євросоюзом про законність субсидій для європейського авіавиробника Airbus в ніч на суботу, 15 лютого, Вашингтон оголосив про намір підвищити мита на вироблені в ЄС літаки з 10% до 15%. Очікується, що нові тарифи почнуть діяти з 18 березня 2020 року. Про це повідомляє DW.

Суперечка між Вашингтоном і Брюсселем про допустимість державної підтримки концернів Airbus, з одного боку, і Boeing, з іншого боку, триває вже 15 років. Скарги на законність субсидій, отриманих Boeing від США і Airbus від Євросоюзу, були спрямовані до СОТ в один день – 6 жовтня 2004 року. З тих пір Вашингтон і Брюссель поперемінно звинувачують один одного в незаконному наданні субсидій своїм авіабудівникам.

У травні 2018 року СОТ визнала субсидії ЄС для Airbus утиском інтересів Boeing, після чого США оголосили про намір ввести штрафні заходи щодо європейської продукції. У березні 2019 року СОТ встала на сторону ЄС, заявивши, що в США виявлялася незаконна фінансова підтримка Boeing, а кількома місяцями пізніше, на початку жовтня 2019 року, арбітраж Світової організації торгівлі дозволив США ввести додаткові митні збори на літаки та інші товари європейського виробництва, в тому числі сири і вина, на загальну суму в $7,5 млрд, мотивуючи це тим, що ЄС не виконав прийняті організацією раніше рішення, що стосуються субсидування корпорації Airbus.

Реагуючи на заяву уряду США про підвищення мит на повітряні судна Airbus, представники європейського авіабудівного концерну відзначили, що шкодують про це рішення. У компанії додали, що будуть продовжувати вести переговори зі своїми американськими клієнтами, щоб пом'якшити наслідки цього кроку. При цьому представники Airbus відзначили, що підвищення тарифів зашкодить американським авіаперевізникам і кінцевим споживачам.

У свою чергу уряд США вказав, що як і раніше готовий шукати шляхи вирішення конфлікту шляхом переговорів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію