Захворіло у світі
12,292,678
Померло у світі
555,493
Вилікувалось у світі
6,760,613
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Іран не може розшифрувати «чорні скриньки», але і віддавати їх не буде – іранський міністр МЗС

Іран не може розшифрувати «чорні скриньки», але і віддавати їх не буде – іранський міністр МЗС

Заріф наголосив, що Іран не торкнеться скриньок без присутності усіх зацікавлених сторін

Іран не може розшифрувати «чорні скриньки», але і віддавати їх не буде – іранський міністр МЗС
Джавад Заріф, міністр МЗС Ірану
фото www.flickr.com/photos/worldeconomicforum/23887414144

Міністр закордонних справ Ірану Джавад Зарів визнав, що самостійно Іран розшифрувати «чорні скриньки» зі збитого українського «боїнгу» не має можливості, однак наголосив, що Тегеран не передаватиме їх іншим країнам. Про це він розповів в інтерв’ю NBC News.

За правилами міжнародної авіації, Іран має право очолити розслідування щодо авіакатастрофи, наголосив міністр. Однак Заріф додав, що Тегерану треба програмне забезпечення та «додаткові знання» від США та інших країн, щоб мати змогу розшифрувати вміст скриньок.

«Ми звернулись за допомогою, чому США нам не допомогли? Це гуманітарна проблема. Чому вони не дали нам програмне забезпечення? Чому не допомогли із досвідом?», – сказав міністр.

«Є ще багато невідомого. Ось чому, ми більше за інших, хочемо дізнатись, що в «чорних» скриньках, щоб дізнатись, що сталось», – додав Заріф.

На питання журналіста телеканалу, чи займається просто зараз розшифровкою, міністр відповів негативно.

«Ні, ми не торкнемось «чорних скриньок» без присутності усіх зацікавлених сторін», – підкреслив він.

Нагадаємо: 8 січня літак «Міжнародних авіаліній України» був збитий двома ракетами класу «земля-повітря», випущеними військовими Корпусу вартових ісламської революції (КВІР). Загалом загинуло 176 осіб, з яких 11 українців.

11 січня влада Ірану взяла повну відповідальність за збиття літака МАУ. Військові заявили, що помилково прийняли літак за крилату ракету.

Раніше повідомлялося, що сім'ям загиблих у катастрофі літака Boeing 737 в Ірані буде виплачено по 200 000 грн. Також Україна домагатиметься виплати грошової компенсації від Ірану. 

На початку цього місяця влада Ірану запропонувала по $80 000 кожній родині загиблого в авіакатастрофі Boeing 737, однак українська сторона вважає цю суму недостатньою і буде домагатися її збільшення.

Раніше Mind писав, що за словами генерального прокурора Руслана Рябошапки, Україна не бачить достатньої співпраці Ірану щодо збиття літака МАУ. Питання створення міжнародної слідчої групи досі не вирішено.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті