Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Макрон: Росія і надалі буде продовжувати спроби дискредитувати західні уряди

Макрон: Росія і надалі буде продовжувати спроби дискредитувати західні уряди

У Франції розгорівся скандал після публікації росіянами інтимної переписки соратника Макрона

Макрон: Росія і надалі буде продовжувати спроби дискредитувати західні уряди
фото Shutterstock

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Росія буде й надалі робити спроби дестабілізувати західні демократії. Цю заяву він зробив у суботу, 15 лютого, на тлі скандалу з публікацією інтимного листування свого соратника Бенжамена Гріво російським художником Петром Павленським, пише RFI.

«Я думаю, що Росія буде продовжувати спроби дестабілізації або через приватних осіб, або через спецслужби, або через підставних осіб», – сказав Макрон на 56-й конференції з безпеки в Мюнхені.

«Вона (Росія) продовжить бути вкрай агресивним актором у найближчі місяці і найближчими роками на всіх виборах, – зазначив президент Франції. – У нас дуже мало антитіл, щоб протистояти цим атакам».

За його словами, для протистояння атакам і розуміння їх джерел потрібно «посилити технологічні оборонні спроможності і співробітництво між спецслужбами» на Заході.

«Приватні особи використовують технології deep fake, вдаються до маніпуляцій, поширюють з величезною швидкістю інформацію різного роду, джерело якої неможливо відстежити», – продовжив Макрон.

За його словами, з цього питання, а також з інших проблем Європа повинна вступати в діалог з Росією, домогтися деескалації та «взаємної прозорості». «Я не за Росію і не проти Росії, я – за Європу», – зазначив президент Франції.

На конференції з безпеки в Мюнхені Макрон також висловився про санкції щодо Росії, введені через військову агресію в Україні. За його словами, ці заходи «нічого не змінили». Однак він підкреслив, що не пропонує знімати санкції з Москви.

Цю заяву президент Франції зробив на тлі скандалу з публікацією інтимного листування свого соратника, кандидата в мери Парижа Бенжамена Гріво. Відповідальність за публікацію взяв на себе російський художник Петро Павленський, який отримав у Франції статус біженця.

Нагадаємо, раніше Бенжамен Гріво в якості офіційного представника уряду відмовив в акредитації в Єлисейському палаці російським ЗМІ RT і Sputnik, які він назвав пропагандистськими. 

За останніми даними, подругу Петра Павленського за скаргою Бенджамена Гріво затримано і поміщено під варту у справі про посягання на приватне життя і поширення інтимних зображень без дозволу зацікавленої особи. Самого Павленського затримали напередодні у справі про різанину на новорічній вечірці в Парижі.

Раніше Павленський заявив в інтерв'ю газеті Libération, що опублікував інтимні відео Бенжамена Гриво заради того, щоб «викрити лицемірство» кандидата в мери Парижа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті