Захворіло у світі
1,292,564
Померло у світі
70,798
Вилікувалось у світі
271,013
Захворіло в Україні
1319
Померло в Україні
38
Вилікувалось в Україні
28
Іран готовий забезпечити Білорусь нафтою

Іран готовий забезпечити Білорусь нафтою

Тегеран не виключає, що продаватиме Мінську нафту за ціною нижче світових котирувань

Іран готовий забезпечити Білорусь нафтою
фото www.flickr.com/photos/dclmeyer/40556715133

Іран готовий вести з Білоруссю переговори про постачання їй нафти, зокрема готовий обговорювати ціни нижче світових котирувань. Про це повідомив іранський посол в Мінську Саїд Ярі, передає OilExp.

«Іран є експортером нафти. Це природно, якщо ми і з Білоруссю теж будемо говорити про постачання нафти. Це чисто комерційне питання. Ми готові забезпечити потребу білорусів в нафти і нафтохімічної продукції », – сказав дипломат.

Він нагадав, що раніше з Ірану в Білорусь здійснювалися пробні поставки партій «чорного золота».

«Я думаю, не треба дивитися на це питання з точки зору політики. Якщо наші білоруські друзі зацікавлені в цих поставках, ми готові вести переговори. І ми готові продавати сировину за прийнятною ціною, тобто, може, навіть нижче світових котирувань. Це залежить від рішення уряду Білорусі, чи готові вони купити у нас нафту», – сказав посол.

«Я ще раз підкреслюю, що це чисто комерційне, економічне питання. І в рамках міжнародних і світових цін, ми готові продавати нафту Білорусі», – підкреслив посол.

Нагадаємо: Росія та Білорусь не можуть знайти спільної мови щодо постачання нафти на білоруські НПЗ та тарифу на транзит з кінця минулого року.

На тлі розбіжностей Москви й Мінська щодо умов постачання нафти в 2020 році на НПЗ Білорусі, білоруська сторона ввела екологічний податок на транспортування і транзит нафти й нафтопродуктів своєю територією.

На початку лютого США заявили, що готові продавати Білорусії енергоресурси в необхідних для республіки обсягах.

Окрім того, Лукашенко заявив, що не блефував, коли попереджав Путіна, що якщо російська сторона не змінить свою позицію, Мінськ знайде інших постачальників. 

Днями Лукашенко також розповів, що у керівництві Росії натякають на приєднання Білорусі в обмін на єдині ціни на енергоносії. Однак, за його словами, Білорусь і надалі продовжуватиме купувати нафту в інших країн, навіть, якщо вона буде дорожчою за російську. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію