Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Уряд прагне прискорення торговельної лібералізації з ЄС – звіт уряду

Уряд прагне прискорення торговельної лібералізації з ЄС – звіт уряду

Серед планів – зниження бюджетного дефіциту

Уряд прагне прискорення торговельної лібералізації з ЄС – звіт уряду
Фото shutterstock

Кабінет міністрів України у контексті виконання своєї програми прагне, зокрема, прискорення торговельної лібералізації з ЄС, зниження бюджетного дефіциту та скорочення видатків на обслуговування державного боргу. Про це повідомляється у звіті уряду, текст якого було оприлюднено у понеділок.

«Основні орієнтири та напрями роботи урядової команди, спрямовані на вирішення конкретних проблем громадян… Уряд лише на початку цього шляху, і за багатьма напрямами тільки закладає основу для подальших змін, проте і за цей короткий період роботи вдалося досягнути низки вагомих результатів, які вже зараз здатні суттєво покращити життя наших громадян», – зазначається у звіті, який планують представити у парламенті в кінці поточного тижня.

Серед планів, відображених у документі, поступове зниження бюджетного дефіциту: на 2021 рік до 1,88% ВВП, на 2022 рік – 1,7%, на 2023 рік – 1,6%, на 2024 рік – 1,5%. Заплановане також вдосконалення процедур оподаткування податку на майно у частині плати за землю.

Згідно зі звітом, заплановане створення та забезпечення діяльності Фонду національного багатства і  передача до його статутного капіталу та в управління об’єктів державної власності, в тому числі тих, що не підлягають приватизації.

Уряд також планує започаткування консультаційного процесу між Україною та ЄС щодо оновлення угоди про асоціацію в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з метою прискорення торговельної лібералізації.

Крім того, заплановано проведення переговорів про вільну торгівлю з Туреччиною та Сербією, а також перегляд чинних угод з Канадою та Македонією.

Урядовими планами також передбачено розроблення та впровадження спільно з Антимонопольним комітетом Індексу моніторингу стану конкуренції на ринках ключових галузей економіки, до якого входитиме Індекс Герфіндаля-Гіршмана.

В звіті також повідомляється, що за підсумком 2019 року очікується зростання ВВП на рівні близько 3,3–3,5%. При цьому за оперативною оцінкою державний борг на кінець 2019 року становив у гривневому еквіваленті 1764,2 млрд грн, а у доларовому – 74,5 млрд доларів США і скоротився по відношенню до ВВП до 43,8%.

Як повідомлялося, ріст реального ВВП у IV кварталі 2019 року уповільнився до 1,5%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті