Коронавірус вплине на більш як 5 млн компаній по всьому світу – аналітики
Розрахунки приблизні, оскільки немає відомостей про подальші темпи поширення епідемії

Закриття заводів і магазинів у Китаї в зв’язку зі спалахом коронавірусу в Китаї вплине більше ніж на 5 млн компаній по всьому світу – до такого висновку прийшли аналітики дослідницької компанії Dun & Bradstreet, передає Коммерсант.
Компанія опублікувала дослідження, присвячене впливу коронавірусу на світовий бізнес. Аналітики Dun & Bradstreet при цьому відзначають, що поки що складно судити про реальний вплив коронавірусу, оскільки епідемія в самому розпалі і невідомо коли почне вщухати.
За підрахунками Dun & Bradstreet, на провінції Китаю, в яких поширився коронавірус, припадає 90% всього активного китайського бізнесу (аналітики компанії враховують провінції, кількість заражених в яких досягла 100 чоловік до 5 лютого). Найбільше постраждають такі галузі, як оптова торгівля, промисловість, сектор послуг, ритейл і фінансові послуги – на них припадає близько 80% всіх компаній в зачеплених вірусом провінціях.
У цих провінціях знаходяться дочірні компанії або філії 49 000 іноземних компаній, найбільше серед них компаній з Гонконгу (49%), також багато американських (19%), японських (12%) і німецьких (5%) компаній.
За оцінкою Dun & Bradstreet, щонайменше 51 000 іноземних компаній, в тому числі 163 компанії зі списку Fortune 1000, мають одного або більше прямого постачальника або постачальника першого рівня в провінціях, де поширюється коронавірус. Якщо ж враховувати і постачальників другого рівня, кількість постраждалих компаній перевищить 5 млн. Серед них буде 938 компаній з рейтингу Fortune 1000.
Станом на понеділок кількість жертв коронавірусу зросла до 1775 людей – за останню добу померло ще 100 чоловік. Загальна кількість інфікованих становить майже 72 000 осіб. Одужало після коронавірусу 11 396 людей.
П'ять смертельних випадків зафіксовано за межами материкового Китаю – у Франції, Гонконгу, Японії, на Філіппінах і на Тайвані.
Нагадаємо, у мережі з'явилася онлайн-карта поширення китайського коронавірусу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].