Захворіло у світі
19,861,683
Померло у світі
731,349
Вилікувалось у світі
12,115,825
Захворіло в Україні
81,957
Померло в Україні
1,922
Вилікувалось в Україні
44,359
РФ поки що не бачить передумов для нового «нормандського формату»

РФ поки що не бачить передумов для нового «нормандського формату»

Москва не бачить жодного прогресу Києва у реалізації раніше узгоджених домовленостей

РФ поки що не бачить передумов для нового «нормандського формату»
Сергій Лавров
фото МЗС РФ

Москва наразі не бачить жодного прогресу у реалізації домовленостей досягнутих на попередній зустрічі в «нормандському форматі», тому сумнівається, що черговий саміт відбудеться у квітні. Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

За його словами, Київ нібито гальмує розведення сил. Лавров також додав, що президент Володимир Зеленський погодився на розвалення в трьох пунктах, хоча РФ наполягала на усій лінії зіткнення, але і зараз «ці конкретних три населених пункти узгоджуються, і ми бачимо відсутність великого бажання української сторони домовлятись».

За словами Лаврова, Україна також не виконує пункт про розмінування. Причиною, на його думку, є небажання налагоджувати прямий контакт з самопроголошеними «Л/ДНР».

«Ясно, що «на землі» розвести сили і засоби без прямого діалогу не виходить, так само як і не виходить домовлятися про розмінування. Однак ви чуєте заяви офіційних осіб української Адміністрації про те, що вони готові розмовляти з жителями Донбасу, але не з тими людьми, яких вибрали жителі для забезпечення нормального життя цих територій, які є об'єктом неправомірної, неприйнятною торгово-економічної блокади з боку Києва», – наголосив він.

Очільник російського МЗС також вказав на відсутність руху в тому, що стосується зобов'язання України, взятого на себе в Парижі, про включення «формули Штайнмайера» в українське законодавство і про вирішення всіх аспектів правового статусу Донбасу в законодавстві України на постійній основі.

За словами Лаврова, Росія чекає на виконання усіх положень.

«Перш ніж скликати саміт, необхідно не тільки виконати те, про що домовилися раніше, але і зрозуміти, з яким набором рішень ми виходимо на новий саміт… Тому заяви наших колег по «нормандського формату» про квітень як дату скликання саміту – це їх побажання, ідеї, які вони висловлюють вголос, не більше того», підкреслив російський міністр.

Нагадаємо: під час Мюнхенської безпекової конференції президент Володимир Зеленський заявив, що готовий до спільного контролю над кордоном з представниками ОРДЛО та розповів про нову ініціативу, яка стосується розведення сил на Донбасі за секторальним принципом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті