Захворіло у світі
1,204,782 особи
Померло у світі
64,849 осіб
Вилікувалось у світі
247,844 особи
Захворіло в Україні
1251 особа
Померло в Україні
32 особи
Вилікувалось в Україні
25 осіб
Імпорт яблук в Україну виріс усемеро

Імпорт яблук в Україну виріс усемеро

Експорт скоротився майже вдвічі, але може прискоритися в березні

Імпорт яблук в Україну виріс усемеро
фото pixabay.com

Імпорт яблук за першу половину сезону (серпень 2019 – січень 2020) досяг 7,1 тис т, що в сім разів вище, ніж за той же період попереднього сезону. Про це повідомляється на аналітичної платформі EastFruit.

Згідно з повідомленням, за перші шість місяців поточного сезону експорт українського яблука був трохи менше 14 тис т, в той час як роком раніше до кінця січня було експортовано вже понад 25,6 тис т.

У повідомлені відзначається, що більшість сортів яблука з початку 2020 року на ринку України подорожчали на 10-20%: високі внутрішні ціни стимулюють їх імпорт – основний обсяг яблука ввозиться з Польщі.

За даними EastFruit, імпортери фруктів відзначають перспективу зростання середньої ціни на яблуко на ринках ОАЕ, Саудівської Арії та країнах Азії (Сіграпур, Малайзія та ін) у зв'язку зі скороченням обсягів поставки дешевого яблука з Китаю через небезпеку коронавірусу.

«Споживачі в цих країнах в цілому добре сприймають українську продукцію за її якісні параметри. Уже в кінці 2019 року Україна почала активніше експортувати яблуко в ОАЕ, Малайзії, Саудівської Аравії, Оман, Бахрейн і навіть Бангладеш. Тому, не виключено, що експорт українського яблука в лютому-березні все-таки виросте», – резюмується в повідомленні.

Як повідомлялося, Україна зайняла місце в трійці найбільших виробників вишні і порічки в світі. Українське виробництво яблук – третє в Східній Європі.

Раніше Українська асоціація виробників картоплі попереджала, що агресивний імпорт наближає колапс українського промислового виробництва картоплі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію